Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 вересня, 07:23:01

Відбулись наукові читання до 120-річчя від дня народження О.Довженка "Співець гуманності й краси"

11.09.2014   08:07Агенцiя

З нагоди 120-річчя від дня народження Олександра Петровича Довженка – геніального митця, що народився у Сосниці, 9 вересня 2014 р., у Чернігівській ОУНБ ім. В.Г.Короленка, в рамках засідання клубу «Краєзнавець», відбулись наукові читання «Співець гуманності й краси».

У читальному залі бібліотеки експонується книжково-ілюстративна виставка «З любові й доброти цей сонячний талант», яку емоційно прокоментувала модератор заходу бібліотекар відділу краєзнавства Вікторія Солонікова.

У наукових читаннях взяли участь чернігівські літератори, вчителі, журналісти, студенти, які заслухали виступи головного зберігача фонду літературно-меморіального музею О.П.Довженка в Сосниці Оксани Плитник «Історико-біографічний аспект. Дитинство», кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського Тамари Демченко «Роль «Щоденника» Олександра Довженка у формуванні історичної пам’яті про Другу світову війну», провідного спеціаліста відділу використання інформації і документів ДАЧО Ірини Рябчук «Фільм «Зачарована Десна» у фондах Державного архіву Чернігівської області».

Гостем заходу став заслужений лікар України, депутат Чернігівської обласної ради, почесний громадянин м. Сосниця Олександр Карета, який поділився щирими та чесними спогадами про зйомки фільму «Зачарована Десна» у Сосниці.

Прозвучала пісня «Довженкова стежина» (сл. В.Микитенка та С.Реп’яха, муз. В.Микитенка) у виконанні солістки обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Тетяни Олійник.

Підбив підсумки засідання почесний президент клубу «Краєзнавець», директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського, професор Олександр Коваленко.

Зацікавлення присутніх викликала демонстрація уривків з кінофільму «Зачарована Десна», який вийшов на екрани у 1964 році.
 

Останні новини Чернігівщини

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв 15:19

Студенти Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського піаністи Дар’я Пирогова та Дмитро Кравець взяли участь у новій концертній програмі, яку представив глядачам Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача.

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні 14:32

Закликає служба зайнятості сучасну молодь. А також радить завчасно, ще в середніх та старших класах, замислитися про професійне майбутнє, обрати потрібну на ринку праці професію, і стати справжнім професіоналом своєї справи.

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку 12:40

Про перші успіхи та складнощі в реалізації стратегії розвитку Сосницької об’єднаної територіальної громади мова йшла під час консультації, яку проводив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання 12:36

19 вересня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради розглянув пропозиції щодо встановлення норм споживання теплової енергії на потреби споживачів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:47

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини