Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 01:09:29

Відбулась зустріч за круглим столом до 90-річчя від дня народження П. Загребельного

30.08.2014   12:00Агенцiя

«Мої герої, як і я сам, шукають істину», – під такою назвою 27 серпня в обласній бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбулась зустріч за круглим столом з місцевими письменниками Д. Івановим, О. Бриком, Заслуженим вчителем України О. Гребницькою, журналістом Л. Боднарук, завідуючою відділом документів з суспільних та гуманітарних наук В. Зелинською, присвячена 90-річчю від дня народження П. Загребельного – видатного українського письменника і громадського діяча, Героя України.

«День для прийдешнього», «Диво», «З погляду вічності», «Євпраксія», «Я, Богдан», «Роксолана» – всього близько 300 примірників, 5-та частина яких – це твори перекладені російською мовою. Видані, переважно в 70-80-і роки, ці книги були в багатьох руках, мають де-не-де пошарпаний вигляд, але все ж таки представлені на книжково-ілюстративній виставці.

В першу чергу привертає увагу відвідувачів книга «З погляду вічності». Вона з автографом Павла Архиповича, який зроблено 9 вересня 1971 року, адресована Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка.

Видалась думка: можливо, письменник приїздив до Чернігова, зустрічався з читачами бібліотеки? Але, на жаль, тільки в 1983 році П.А. Загребельний завітав до Ніжинського педагогічного інституту ім. М.В. Гоголя, де зустрівся зі студентами та професорсько-викладацьким складом. Про це розповіла В. Зелинська. Д. Іванов та О. Брик поділилися спогадами про зустрічі з П. Загребельним, адже він був наставником у становленні їх творчості.

60-80-і роки – це той період, коли П. Загребельний був одним з перших серед авторів, які писали історичні романи. «Диво», «Роксолана», «Я, Богдан» побили всі рекорди популярності української книги. Але на думку О. Гребницької дуже прикро, що дані романи не включені в шкільну програму.

Заключним акордом засідання круглого столу стали слова Л. Боднарук, яка запросила всіх, хто читав твори П. Загребельного – перечитати, а хто не читав, то – прочитати, завітавши до обласної бібліотеки.
 

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані 13:42

У Чернігівській області тривають першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Днями підрядники працювали на таких об'єктах.

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня 13:34

За минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 99 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 1317 таких предметів.

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування 10:12

За підтримки проєкту Голос громад Чернігівщини 5 серпня в Коропі пройшов творчий та інтелектуальний патріотичний захід на базі Центру дитячої та юнацької творчості.

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою 10:10

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши громаду від іншої частини України.

Волонтерський проєкт

Волонтерський проєкт "Країна вільних людей" завітав до Любецької громади 10:00

5 серпня в Тарасо-Шевченківському старостинському окрузі (Любецька громада) відбулася розважально-інформаційна програма "Я - громадянин України" за ініціативи організації Крим SOS.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини