Чернігівці – лауреати Шевченківської премії
Як відомо, Шевченківська премія – це найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Цієї премії удостоєні 37 чернігівців — і ними наш край може пишатися.
Історичний музей саме до Дня Незалежності України презентував виставку під назвою «Чернігівці – лауреати Шевченківської премії». Представлені твори та особисті речі дванадцяти з тридцяти семи шевченківських лауреатів Чернігівщини. Це й письменники-літературознавці Большаков, Кочур, Мушкетик, Дрозд; і поети Горлач, Іванов; художники Шишко, Лопата, Івахненко, Ковтун, Печорний та скульптор – Кальченко.
Демонструються також пам’ятні монети Нацбанку, присвячені Тарасу Шевченку та лауреатам премії, матеріали з фондів історичного і художнього музеїв та обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Короленка.
У рамках щорічних музейних зустрічей та на виставку до Чернігова завітав наш земляк, уродженець села Роїще, народний художник України, лауреат Національної премії Тараса Шевченка – Печорний Петро Петрович. Саме за тарелі, на яких митець зобразив сюжетні картини з творів Шевченка, його і удостоїли Національної премії.
Виставка не лише викликає почуття гордості за наш край, а й відкриває відвідувачам цікаві факти з життя видатних особистостей Сіверщини. Познайомитися з лауреатами та їх творчістю чернігівці зможуть до 18 листопада цього року.
Останні новини Чернігівщини
Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 17:47
За підрахунками служби зайнятості, з початку року (січень-травень)статус безробітного мали 8 тисяч мешканців області.
Начальник поліції Чернігівщини Володимир Тимошко відзначив за самовіддану і професійну службу вибухотехніків 15:40
Сталева витримка, зосередженість, виважені дії і відповідальність за життя кожного, хто поруч – це щоденна служба вибухотехніків поліції Чернігівської області.
Ще 100 дітей із Чернігівщини поїхали на відпочинок у межах проєкту «Карпатська зміна» 15:18
13 червня в табір до Чернівецької області вирушила ще сотня школярів із Чернігівщини.
Простір для життя і відновлення: громади Чернігівщини навчалися планувати розвиток територій з урахуванням сучасних викликів 14:34
Другий етап регіональних експрес-навчань, організованих в межах діяльності Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, відбувся сьогодні у Чернігові.
Уряд ініціював додаткову фінансову підтримку для прифронтових регіонів 14:11
Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко й керівник Офісу Президента України Кирило Буданов провели нараду щодо підтримки прифронтових територій. У ній узяли участь представники уряду, Офісу Президента, депутати Верховної Ради та начальники обласних військових адміністрацій.