Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 січня, 13:54:03

Виставку вишитих картин, серветок і скатертин чернігівської майстрині Віри Шевченко презентували у бібліотеці ім. Короленка

16.08.2014   08:07Агенцiя

Експозиція не вмістила всіх вишитих робіт Віри Іванівни, бо у неї їх дуже багато, проте є родзинки – тут можна побачити давні роботи її мами, вишиті ще на початку 20-го століття. Свою виставку Віра Шевченко доповнила і вишитими картинами доньки Ірини та онучок Ксенії і Юліани. Ось так всі без винятку жінки цієї родини закохані у такий теплий вид творчості.

Вони в’яжуть, шиють і вишивають. Майстриня Ірина Капиря каже, що все почалося від прабабусі, яка закохала усіх доньок, внучок і правнучок в цей дуже теплий вид творчості. На виставці презентували понад сотню вишитих картин, скатертин, серветок, і найдорожчі серед них – роботи прабабусі, вишиті ще на початку 20 століття.

Але сьогоднішня виставка колекції цієї родини, яку презентували у бібліотеці ім. Короленка, присвячена головній вже нинішній вишивальниці родини – Вірі Шевченко. Незабаром майстрині виповниться 87 років. Але позицій вишивальниця не здає – у неї щомісяця нова картина. Їх дарує доньці Ірині та онучкам Ксенії і Юліані, які теж вишивають із задоволенням.

Віра Шевченко почала вишивати у 12 років. Спочатку вишила собі сукню і думала, що на цьому її творчість завершиться. Але після курсів художньої вишивки зрозуміла – це захоплення на все життя. На виставці майстриня презентувала й одні з перших своїх художніх картин.

А найсвіжіша її робота – веселий сніговичок. Його вишивала спеціально до виставки і завершила кілька днів тому. І вже сідатиме за нову роботу – за місяць майстриня вишиє козака. На відкритті виставки схему подарувала їй донька Ірина. Вітали Віру Шевченку і її колишні колеги – лікарі лабораторії ІІ міської лікарні, звідки у 80 років вишивальниця пішла на пенсію.


http://chodtrk.com.ua/?p=16545
 

Останні новини Чернігівщини

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22

25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування 11:00

25 січня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА 10:39

Станом на 1 січня 2021 р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 167 автозаправних станцій (АЗС), включаючи 9 автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини 10:18

Протягом 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали 21 тисячу перших документів малюків, з них близько 7 тисяч – безпосередньо у пологових будинках.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:00

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.