Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 березня, 16:54:39

"Свіжий" "Літературний Чернігів"

07.07.2014   08:04Агенцiя

Щойно побачив свіжий номер журналу «Літературний Чернігів», присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Відкривається він його поезією «Мені однаково, чи буду…»

Часопис публікує вірші Олександра Гадзинського, Миколи Ткача, Миколи Холодного, Володимира Сапона, Олени Марченко, Олександра Самійленка, Станіслава Реп’яха, Володимира Сенцовського, Миколи Ткаченка, Олесі Білоцвіт, Станіслава Шевченка, Анатолія Шкуліпи, оповідання «Повернення» Юрія Багрянцева та «Така твоя доле, Тарасе…» Володимира Сапона, добірку творів учнів старших класів Чернігівщини (переможців всеукраїнського конкурсу «Розкрилля душі») про життя і немеркнуче слово Кобзаря.

У літературознавчій Шевченкіані подаються студії Руслани Галицької «Тарас Шевченко: геній і мова», Олени Моціяки «Динаміка художніх проекцій поета у творчості Т. Шевченка», Михася Ткача «Чи була спроба поліції заарештувати Т. Шевченка в Бігачі?», Володимира Сапона «За гусара замовимо слово», Миколи Ткача «Ще треті півні не співали», Василя Буденного «Сповідальна розмова». Рецензується книжка Олександра Деко «Шевченківський календар».

Також журнал друкує новелу Михася Ткача «Посмішка Ганни» та знайомить з уривком з повісті Володимира Ворони «Вічний дух Десни», поезії Олександра Ярового, Людмили Садової та Валерії Лазебної, оповідання «Вечірня заграва» Ганса Бендера (переклад з німецької Андрія Євси).

Подаються статті Володимира Кузьменка «Більше працював, ніж жив…» (до 150-річчя від дня народження Бориса Грінченка) і Сергія Кривенка «Психологізм малої прози Михайла Могилянського», з рецензіями виступають Петро Сорока, Микола Ткач, Ольга Чернякова, Віталій Леус, Олександр Забарний. Олександр Олійник продовжує публікацію «Автори «Сонячних кларнетів». У «Сторінці для дітей» виступає з віршами Лариса Ткач.

На кольоровій вкладці — картини чернігівської художниці Віри Жлудько.

Журнал надруковано за фінансової підтримки Чернігівської облдержадміністрації.

 

Володимир Миколаєнко

Останні новини Чернігівщини

Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17

Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.

 Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16

Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.

Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:01

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.