Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 02:09:51

Віктор Моренець: "Я хочу, щоб після моїх творів ми вбили совєтчину в своїх головах та народили українську свідомість"

04.06.2014   12:01Агенцiя

2-4 червня історик Віктор Моренець відвідав центральні районні бібліотеки та шкільні заклади на Талалаївщині, Срібнянщині, Сокиринщині, Козелещині та Бобровиччині, що на Чернігівщині. В рамках зустрічей Віктор Моренець дарував громадам свої книги про національно-визвольну боротьбу на південній Чернігівщині.

"Я відвідав кілька бібліотек, училищ та шкіл, де розмовляв з багатьма людьми. Мої твори основані на біографіях реальних людей, вояків та старшин. Це не вигадані персонажі, а прості українці, земляки та чиїсь родичі. Я хочу, щоб після моїх творів ми вбили совєтчину в своїх головах та народили українську свідомість", – прокоментував проведені зустрічі Віктор Моренець.

Дослідник зауважив, що за часів старої влади подібні зустрічі з колективом організувати було вкрай важко, а то й неможливо. Наприклад, в місті Прилуки, де свободівець Дмитро Барнаш здобув перемогу на виборах міського голови, Віктор Моренець нарешті матиме змогу презентувати свої видання у рідній школі.

Нагадаємо, що видання побачили світ завдяки фінансовій підтримці членів Чернігівської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" і депутатів-свободівців Руслана Марцінківа та Андрія Міщенко.

Презентовані видання:
"Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність", яка розповідає про життєвий і бойовий шлях старшин і козаків Армії Української Народної Республіки – вихідців із Прилук та Прилуцького повіту (тоді ще Полтавської губернії). Рік виходу – 2012.
"Ічнянці в армії УНР". У книзі зібрано матеріял до літопису боротьби українців проти російської окупації у першому десятиріччі після большевицького перевороту 1917 року. Книгу Віктор Моренець створив у співавторстві з дослідником Віталієм Шевченком. Рік виходу – 2013.
"Земля, полита кров'ю".У книзі розповідається про повстанський рух на півдні Чернігівської области 1919–1923 рр. Рік виходу – 2013.


Прес-служба Чернігівської обласної організації

 

Останні новини Чернігівщини

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду 17:12

Напередодні свята Івана Купала у бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов літературно-містичний вечір.

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 7 липня в області одужали 32 раніше інфікованих COVID-19. З них 27 з Чернігова, двоє з Чернігівського району та по одному з Носівського, Куликівського та Ніжинського районів.

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020 14:55

7 липня консультанти Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України відвідали Городнянську ОТГ.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі 12:30

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі. Таке рішення прийняте з урахуванням того, що показники захворюваності на коронавірусну інфекцію по Чернігову досить спокійні.