Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 квітня, 20:31:01

У Чернігові відкрилася унікальна виставка “Європейський костюм ХV–ХХ століть”. ФОТО

17.05.2014   12:58Агенцiя

16 травня у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського з нагоди Міжнародного Дня Музеїв та Дня Європи в Україні відкрилася унікальна для Чернігова виставка “Європейський костюм ХV–ХХ століть” (реконструкції історичного одягу).

Вона репрезентує колекцію моделей з “Костюмотеки” Київського національного університету технологій та дизайну..

Перші зразки реконструкції з’явилися на початку 1990-х років, коли в університеті була створена кафедра художнього моделювання костюма.

Історичний костюм є важливим джерелом для розробки сучасних колекцій одягу. При відтворенні моделей використовувались креслення з крійних книг, що збереглися, живописні портрети, гравюри, фотографії, автентичні зразки з музейних колекцій, вишукувались тканини найбільш наближені до старовинних матерій.

Сьогодні “Костюмотека” Київського національного університету технологій та дизайну нараховує близько 400 одиниць одягу, головних уборів, взуття, аксесуарів.

Представлені на виставці 34 моделі ілюструють основні стилістичні течії від пізнього середньовіччя до другої половини ХХ століття – готику, ренесанс, бароко, рококо, ампір, еклектику і модерн. Серед вишуканого вбрання – “костюм” короля Генріха VIII та сукня однієї з його численних дружин, одяг козацької старшини Лівобережної України XVII–XVIII століть, весільне вбрання ХІХ століття, модні прикиди початку ХХ століття.

В експозиції є зразок відтвореного студентами та викладачами університету жупана XVIII століття із зібрань Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського. Саме з нього почала створюватися ця колекція.

Під час урочистого відкриття організатори запропонували дійство з одягання сукні ХІХ століття. Наскільки складний це був процес, могли пересвідчитися студенти Чернігівського професійного училища побутового обслуговування та всі хто взяв участь у цьому заході.



Авторами виставки є викладачі кафедри Галина Василівна Кокоріна, Світлана Володимирівна Маркова, Ірина Володимирівна Давиденко та дизайнер Олександр Миколайович Кокорін.

Експозиція працюватиме до середини вересня за адресою: Чернігів, вул. Шевченка, 55а.

Сергій Лаєвський

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини