У Чернігові презентували музейно-виставковий проект "Тобі, Україно!"
15 травня у будівлі Чернігівського колегіуму Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» відбулася презентація Музейно-виставкового проекту «Тобі, Україно!» зі спільною експозицією приватних музеїв України: «Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати».
Організаторами проекту є Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», музей родини Шереметьєвих, музей української ікони «Духовні скарби України», Благодійний Фонд «Пам’яті Сергія Платонова ПЛАТАР», музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР».
У відкритті виставки взяв участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман. Звертаючись до присутніх він зазначив, що події, які відбуваються в країні дещо відсторонили нас від культурного життя. Проте у цей нелегкий час історичне минуле українського народу його культура мають об’єднувати, консолідувати сучасне суспільство, виховувати почуття гідності, усвідомлення належності до національної історії, національної ідентифікації.
Організатори спільної виставки «Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати» підкреслювали, що через музейно-експозиційні засоби хотіли продемонструвати високий рівень культури народів, що протягом тисячоліть населяли територію нашої держави. Вони також акцентували увагу на високому художньому рівні представлених на виставці експонатів.
За їх інформацією, для створення виставки з колекції музеїв були відібрані показові, раритетні предмети, які своєю мистецькою та художньою якістю, історичною унікальністю покликані якнайкраще презентувати поступовий розвиток культури та мистецтва України.
По завершенню офіційної частини, відвідувачі мали змогу оглянути представлені експозиції та прослідкувати хронологію виникнення і розвитку української мистецької культури, починаючи від Трипільської цивілізації до славетної Київської Русі.
Через сакральні твори з колекції музею української ікони «Духовні скарби України» Ігоря Понамарчука можна торкнутися витоків, історії формування та особливостей української сакральної іконографії.
Сторінки вітчизняної історії кінця ХІХ – поч. ХХ ст. відкриваються за допомогою унікальних фотографій та документів, печаток, мундирів військових та чиновників, літографій, відзнак військових формувань, гербового посуду з сервізів аристократичних родин та виразної збірки достеменних пам’яток матеріальної культури Чернігівщини з музейної колекції родини Шереметьєвих.
І не випадково експозицію розміщено в Колегіумі, адже історичне та художнє поєднання, представлених музейних предметів з культурно-освітнім осередком Східної України XVIII ст. є символічним мистецьким ланцюжком між представленими експонатами та старовинним колегіумом доби Мазепинського бароко.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.