Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 серпня, 15:00:13

Чернігівці – лауреати Малої Нобелівської премії

08.05.2014   17:25Агенцiя

Сергій і Тетяна Дзюби першими з українських письменників стали лауреатами Малої Нобелівської премії – Міжнародної літературної премії імені Людвіга Нобеля «Будон».

Це – почесна нагорода Міжнародної Академії літератури та мистецтва Удмуртії.

Чернігівське подружжя відзначено за успішне втілення міжнародного літературного проекту «Вірші Сергія і Тетяни Дзюби п’ятдесятьма мовами світу», зокрема поетичні збірки «Вибрані вірші» (США) та «Розмова чоловіка і жінки» (Польща). Як відомо, ці книжки побачили світ за сприяння голови Чернігівської обласної ради Миколи Звєрєва.  

Цьогорічними лауреатами цієї дуже престижної міжнародної нагороди в галузі літератури стали також знамениті письменники з різних країн світу: класики сучасних національних літератур – Атанас Ванчев де Трасі (Франція), Рісто Василевські (Сербія), Димитр Христов (Болгарія), президент Удмуртського ПЕН-клубу, головний редактор журналу «Инвожо» Петро Захаров і Віктор Шиганов (Удмуртія), знана іранська поетеса Азіта Кагреман (Швеція), всесвітньо відомий письменник Єтон Келменді (Бельгія), головний редактор популярного журналу «Люблін. Культура і суспільство» Збігнєв Владзімєж Фрончек (Польща).

Тож привітаємо й українку Анну Багряну, чоловік якої – видатний болгарський письменник Димитр Христов – також отримав почесну відзнаку, якою нагороджуються літератори, які вже мають міжнародне визнання.

«Будон» перекладається з удмуртської мови, як «Тріумф». Старший брат Альфреда Нобеля – Людвіг тривалий час мешкав в Удмуртії й дуже багато зробив для її соціально-економічного розвитку. Рішення вже офіційно оприлюднене в удмуртських ЗМІ, зокрема на сайті Міжнародної Академії літератури та мистецтва Удмуртії (всі лауреати Малої Нобелівської премії – Міжнародної літературної премії імені Людвіга Нобеля «Будон» за 2014 рік незабаром стануть удмуртськими академіками): http://nobel.invozho.ru
Коментуючи цю новину, наш колега – письменник і журналіст Сергій Дзюба розповів, що торік вірші чернігівського подружжя були перекладені удмуртською мовою й надруковані в журналі «Инвожо». Так розпочалося цікаве співробітництво, яке розвиватиметься й надалі. Зокрема, планується перекласти вірші відомих удмуртських поетів українською мовою й згодом надрукувати їх у провідних наших виданнях.

Також Сергій Дзюба дав згоду увійти до журі Міжнародної Академії літератури та мистецтва Удмуртії, котре наступного року визначатиме нових лауреатів почесної нагороди.
«Дуже сподіваюсь, що і в 2015-му її отримають українці, – підсумував він. – Адже справжня, високодуховна, талановита література має об’єднувати народи задля миру та злагоди в світі».

Цього року нові книжки чернігівського подружжя вже представлені в Україні, Польщі, Італії, Македонії, США та Удмуртії (на сьогодні відбулося 28 презентацій).

Тепер письменник Сергій Дзюба збирається до Болгарії – на узбережжі Чорного моря, в старовинному й красивому місті Варна, наприкінці травня Слов’янська літературно-мистецька Академія, до якої вже прийняли нашого земляка, проводить щорічний великий міжнародний літературний фестиваль за участю багатьох відомих поетів із різних країн світу. Отож наш колега достойно представлятиме Україну. Поїздка здійснюватиметься за сприяння голови Чернігівської обласної ради Миколи Звєрєва.   

Віталій ЛЕУС

Останні новини Чернігівщини

В Україні очікується помірно спекотна погода, місцями короткочасні дощі та грози 14:59

Найближчої доби в Україні очікується помірно спекотна погода, місцями короткочасні дощі та грози.

14 серпня - цей день в Україні і світі

14 серпня - цей день в Україні і світі 14:58

У неділю 14 серпня в Україні своє професійне свято відзначають будівельники та працівники ветеринарної медицини.

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини