Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 10:21:59

Оголошено конкурс на кращу ідею пам’ятника Небесній сотні в Чернігові

07.05.2014   08:23Агенцiя

Організатором конкурсу є одна з творчих майстерень. До робочої групи зі встановлення пам’ятника входять відомі скульптори та архітектори. Вони чекають творчих ідей від громадськості, насамперед від молоді. Проекти та ескізи будуть виставлені на публічний розгляд. Перше обговорення цієї ідеї за круглим столом вже відбулося.

Ідея створити в обласному центрі пам’ятник Небесній сотні – загиблим під час революційних подій громадським активістам – запропонована чернігівцями в березні. Чому вирішили не обмежуватися пам’ятником у столиці – пояснюють представники профільної робочої групи, що обговорюють ідею за круглим столом. Так Сергій Черняков – координатор робочої групи зі встановлення пам’ятника Небесній сотні в Чернігові, говорить про те, що участь у подіях на Майдані брали тисячі наших земляків, а Василь Прохорський з Дмитрівки Бахмацького району і Андрій Мовчан з Великих Осняків (Ріпкинський район) – загинули.

До робочої групи зі встановлення пам’ятника ввійшли відомі архітектори й скульптори, зокрема колишній головний архітектор і нинішній в.о. головного архітектора області, представники кількох творчих майстерень. Одна з них – «Галерея-ФАРТ» — оголосила конкурс на кращу ідею пам’ятника, закликавши пропонувати проекти всіх охочих, насамперед молодь. Йдеться про групу скульптора Геннадія Єршова, однак його колеги одразу заявляють, що відкриті для спілкування й творчої конкуренції.
Зараз обговорюється 5 можливих місць спорудження пам’ятника Небесній сотні: сквер біля Катерининської церкви, сквер Попудренка, Алея героїв місце колишнього пам’ятника Леніна або неподалік від нього.

Фінансується проект не з державного бюджету, а на зібрані від громадськості кошти.
Передбачено, що переможці конкурсу будуть нагороджені преміями. На конкурс приймаються графічні малюнки та ескізи на аркушах альбомного формату, роботи фотокореспондентів. У мережі Фейсбук в інтернеті створена група навколо ідеї пам’ятника Небесній сотні. Координує групу Світлана Швидка. Проведення конкурсу, ймовірно, займе кілька місяців, тому є час подати свої проекти або висловити пропозиції та зауваження.


http://chodtrk.com.ua/?p=14544
 

Останні новини Чернігівщини

29 листопада - День електронного привітання

29 листопада - День електронного привітання 09:37

Чудеса технологій зближують людей.

Виявлено 640 нових випадків COVID-19

Виявлено 640 нових випадків COVID-19 16:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 листопада в області зафіксовано 640 нових випадків підтвердженого діагнозу COVID-19.

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині 13:20

Реформа децентралізації та адміністративно-територіального устрою передбачає реформування системи надання адміністративних послуг.