Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 21:16:45

Вшанували пам’ять класика української літератури М.М.Коцюбинського

26.04.2014   09:14Агенцiя

Щорічно 25 квітня в день смерті видатного українського письменника Михайла Михайловича Коцюбинського до його могили приходять вдячні земляки, щоб вклонитися видатному Майстру слова.

З нагоди 101-ї річниці від дня його смерті біля могили письменника на Болдиній горі відбувся мітинг-реквієм. Вшанувати пам’ять видатного Майстра слова прийшли керівництво області та міста, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної ради, Чернігівського міськвиконкому, учні загальноосвітніх шкіл та представники громадськості.

П’ятнадцять творчих років віддав Михайло Коцюбинський нашому місту. До нього приходили друзі-письменники, художники, музиканти, творча молодь. У Чернігові написані твори «Дорогою ціною», «Цвіт яблуні», «В путах шайтана», «Тіні забутих предків», «Fata morgana», «Intermezzo», «Що записано в книгу життя», які увійшли до скарбниці світової літератури. Твори славетного митця були перекладені на російську, чеську, польську, болгарську, німецьку та шведську мови.

За словами заступника голови оласної ради Валентина Мельничука, життя Михайла Коцюбинського служить взірцем відданості рідному слову та своєму народу для багатьох прийдешніх поколінь.

На Чернігівщині дбайливо зберігають пам'ять про видатного українського письменника М.М. Коцюбинського, ретельно опрацьовують, вивчають і популяризують творчу спадщину митця. На його честь в Чернігові засновано обласну премію, якою щороку нагороджуються відомі поети і прозаїки, народознавці та журналісти.
 

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.