Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 3 грудня, 01:33:09

Продовжують вшановувати пам’ять Тараса Шевченка. ВІДЕО

19.04.2014   13:03Агенцiя

Не дивлячись на напружену політичну ситуацію в державі, в ювілейний рік 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського продовжують вшановувати пам’ять Великого Кобзаря.

Від початку року музеєм були проведені понад двох десятків лекційно-екскурсійних та виставкових заходів з метою популяризації постаті українського народного генія, насамперед, для учнівської молоді Чернігова. А в експозиції музею діє виставка “Тарас Шевченко у колі чернігівських друзів”.

Особливою популярністю серед молоді користується екскурсія “Тарас Шевченко і Чернігівщина”, підготовлена завідуючою відділом науково-освітньої роботи Наталією Самохіною. 17 квітня до неї долучилися студенти психолого-педагогічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

Впродовж години учасники екскурсії подумки проїхалися шевченківською Чернігівщиною. Як відомо, він відвідав 30 населених пунктів в межах сучасної Чернігівської області, а це близько третини загальноукраїнських шевченківських місць.

Студенти дізналися, що привертало увагу Тараса Григоровича під час його мандрів чернігівським краєм, з ким він знайомився і спілкувався, що малював та про що писав.

Наочно поринути в епоху Великого Кобзаря допомагає широкий слайд-ряд, в якому представлені картини Шевченка, фотографії пам’ятних місць Чернігівщини, особисті речі Кобзаря тощо.

Особливий антураж епохи створювали твори Тараса Григоровича, які лунали під акомпанемент бандури у виконанні студента 4 курсу Музичного училища імені Л. Ревуцького Дмитра Хропатого.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського й надалі продовжуватиме популяризувати Чернігівську Шевченкіану, розширюючи коло музейної аудиторії.


Артем Лаєвський, науковий співробітник, Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів 17:15

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції спільно з оперативниками регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю в ході обшуку вилучили у жителя Чернігова два кілограми висушеного наркозілля.

Обласна школа керівника

Обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку" 17:10

30 листопада у форматі онлайн на платформі ZOOM відбулася обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку", яку щорічно організовує Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка як методичний центр області.

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості 10:56

Тривимірна, або 3D-графіка- це розділ комп'ютерної графіки для зображення об'ємних об'єктів,які максимально наближені до реальних. Саме цей вид графіки широко використовується в інженерному проектуванні, комп’ютерному моделюванні,анімації, мультиплікації, індустрії розваг тощо.

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій 10:52

Неможливість функціонування в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій. Відповідне звернення на адресу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голів ОВА та Конституційного Суду України зробили депутати Чернігівської міської ради під час засідання сесії 30 листопада. Його винесла на розгляд своїх колег депутатка від "Європейської Солідарності" Ірина Соломаха.

АНОНСИ ПОДІЙ