Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 жовтня, 14:29:57

Відбулася презентація монографії "Християнські поховальні пам’ятки давньоруського Чернігова"

05.04.2014   13:50Агенцiя

У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка 2 квітня 2014 року в рамках засідання клубу „Краєзнавець” була презентована монографія старшого наукового співробітника кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Юрія Ситого „Християнські поховальні пам’ятки давньоруського Чернігова”.

Автор зазначив, що видання присвячене 1025-річчю Володимирова хрещення Русі та розповів про зміст книги, ілюструючи його відео-презентацією. 

В обговоренні книги взяли участь – знавець минувшини Чернігівщини, якого багато чернігівських археологів, в т.ч. і Ю.М.Ситий, вважають своїм вчителем Олександр Шекун, кандидат історичних наук, один з найвідоміших українських вчених-археологів Володимир Коваленко, директор Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського Сергій Лаєвський, доктор історичних наук, професор Сергій Леп’явко, директор Центру охорони культурної спадщини в Чернігівській області Валентина Мултанен. Неодноразово наголошувалось на унікальності монографії, яка присвячена історії вивчення чернігівського давньоруського некрополя та стала узагальненням результатів археологічних досліджень, які проводились у місті в ХІХ-ХХ сторіччях.

Модератор заходу, завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова звернула увагу присутніх на книжкову виставку „Археологічні пам’ятки давньоруського Чернігова” та запевнила, що презентоване видання стане подією у науковому житті не лише Чернігова, а і держави Україна в цілому.

Підбив підсумки обговорення та побажав подальших успіхів дослідникам історичної спадщини Чернігівщини голова Чернігівського обласного осередку Національної Спілки краєзнавців України, почесний президент клубу „Краєзнавець”, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко.


Інформаційна служба Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

білорусь біля України готує аеродроми, казарми та залізницю для військ рф 21:53

У білорусі спостерігається розбудова військових аеродромів, будівництво казарм, а також перевірка білоруської залізниці для перевезення ешелонів з військовослужбовцями.

Аграрії Чернігівщини залучили понад ₴3,37 мільярда «доступних кредитів» 21:51

За програмою «Доступні кредити 5–7–9%» 33 626 аграріїв цьогоріч залучили 62,509 мільйона гривень кредитів.

Безпека в закладах освіти - пріоритетне завдання рятувальників Чернігівщини 21:46

Як спонукати сучасних дітей до навчання, особливо з такої важливої теми як правила безпеки життєдіяльності?

Захищай своїх - вакцинуй дітей від кору

Захищай своїх - вакцинуй дітей від кору 21:38

Війна в Україні створює ще більш сприятливі умови для поширення кору. Військові дії спричинили руйнування медичної інфраструктури, ускладнили доступ людей до медичних послуг, зокрема вакцинації.

Послуги служби зайнятості онлайн

Послуги служби зайнятості онлайн 21:34

Записатися на прийом до фахівця служби зайнятості можна, не виходячи з дому.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини