У Чернігові шанували Дубенсько- Чернігівську чудотворну ікону
За церковним уставом у першу неділю Великого посту звершується Торжество Православ’я – свято на честь перемоги над єресями, особливо єрессю іконоборства.
Також відповідно до рішення Священного Синоду цього ж дня у кафедральному соборі великомучениці Катерини м. Чернігова звершується святкування на честь чудотворної мироточивої ікони Божої Матері Дубенської-Чернігівської – шанованої у всій Україні святині.
З цієї нагоди архієпископ Євстратій очолив у соборі Всенічне бдіння. На вечірні була звершена літія, а на утрені – проспіване величання Богородиці перед Її чудотворним образом. Під час канону архієрей помазав всіх богомольців освяченим єлеєм.
Після богослужіння архієпископ Євстратій у домовому храмі святителя Феодосія при Єпархіальному управлінні звершив чин постригу в рясофор послушника Дмитра Хвіц, який причислений до братії Вознесенського монастиря в с. Радьківка Прилуцького району Чернігівської області.
Наступного дня після заамвонної молитви навколо кафедрального храму відбувся хресний хід з чудотворною іконою Божої Матері Дубенською-Чернігівською, на чотирьох сторонах церкви були піднесені молитви та звершене окроплення святою водою. Потім у храмі було проспівано молитву до Богородиці та величання.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.