Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 травня, 21:18:42

Виставка графіки Гузель Черниш відкрилася у Чернігові

13.02.2014   08:31Агенцiя

11 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки робіт відомої чернігівської майстрині Гузель Черниш.

Народилася Гузель Шаймухаметівна 10 лютого 1937 р. у м. Іжевську, що на Уралі. За фахом – геолог-фізик, кандидат геолого-мінералогічних наук.

Працювала за спеціальністю в Середній Азії, Україні, на Кубі. У 1975 р. переїздить до Чернігова. Разом з чоловіком Петром Чернишем працювала в «Чернігівнафтогазгеологія», а згодом Гузель Шаймухаметівну запросили на роботу до Чернігівського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту.

Протягом 2000-2005 рр. була очільницею товариства імені Миколи Реріха в Чернігові.

Писати картини почала аквареллю і темперою з 1996 року. З того часу з’явилось більше 1000 робіт, які експонувались на 40 персональних виставках в Україні та Росії (м. Іжевськ). Роботи художниці знаходяться у музеях, а також приватних колекціях України, Росії, Німеччини та інших країн.

Нетрадиційністю вирізняється технічне виконання творів Гузель Черниш: художниця пише картини руками. Мисткиня занурює глядача у мандри своїми незвіданими світами у просторі і часі, через які пізнає не лише все суще, а саму себе.

Авторству Гузель Черниш належать п’ять поетичних збірок, перша з яких з філософською назвою «В пошуках суті» побачила світ 1996 року.
На виставці представлено 28 творів, датованих 1999-2011 роками.

Чернігівський музей ім.Г.Галагана

Останні новини Чернігівщини

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 10:36

Є люди, які не бояться починати все спочатку. Історія Валентини Будько з Бахмача — саме про це.

З початку дії програми «єВідновлення» на Чернігівщині схвалено 6,7 тисячі заяв на майже 3 мільярда гривень 09:24

Про стан реалізації в області програми «єВідновлення» розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

 Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка

Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка 09:24

У Національній бібліотеці України для дітей 11 травня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети — у наших руках!». Серед переможців — Артур Мнацаканов, який зайняв III місце у віковій категорії 8-11 років.

"Грошова допомога" обернулась втратою 9 тисяч гривень 09:21

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 9 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини