Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 жовтня, 06:24:18

Чернігівський священик Анатолій Товстогон доклав рук до реставрації усіх храмів обласного центру. ВІДЕО

21.01.2014   09:11Агенцiя

Його знають як суворого пастиря, талановитого художника та вмілого будівельника.

Чернігівський священик Анатолій Товстогон доклав рук до реставрації усіх храмів обласного центру. Будував церкви по селах. А майже 20 років тому почав споруджувати православний комплекс на честь двох тисяч років від Різдва Христового. Вірить, що Господь допоможе його добудувати.

- Если б не было храма, не знаю, что бы здесь было, может заправка.

Осередок духовності - на засміченому пустирі. 20 років тому сама ідея зведення православного комплексу на цьому місці здавалася зухвалою. Низина, погана енергетика, казали одні, інші ж помолились і взялися до справи.

Отець Анатолій, настоятель храму Різдва Христова:
- Без кранов, без ничего. Тут поставили по центру трубу, к ней приварили другую трубу, третью, четвертую и так дошли до купола.

Автор проекту - отець Анатолій - шпаклював, кував і варив нарівні з іншими. За 17 років від початку будівництва храм освятили. У миру Анатолій Товстогон працював художником. За ті 3 десятиліття, що повернувся до церкви, розписав десятки храмів.

Отець Анатолій, настоятель храму Різдва Христова:
- Иногда входишь в кураж, а тут люди пришли. Сказать бы, придите позже. Но потом, вспоминаю эти слова, слажу с этих лесов, хотя мне после инсульта не так просто туда-сюда. Но, думаю, Господь поможет мне.

У храмі - онуки й діти настоятеля. Донька Світлана - регент хору, син Павло - священик. На ньому всі підсобні роботи: він і зварник, і коваль, на "ти" з комп'ютером. Ще в шкільному віці розробив написи древньослов'янською мовою, які прикрашають храм зсередини.

Отець Павло, протоієрей храму Різдва Христового:
- Надписи - это то, что самое простое, что соединяет то время и нашу современность. Через эти надписи мы пытались привить вкус к священному письму славянскому.

Зарплату в церкві не отримує ніхто. Гроші на існування добувають самі - при храмі працюють майстерні. Роблять на продаж меблі, грати, огорожу. Комірне платять з пожертв парафіян.

Алла Клименко, Олександр Довбенко. Перший Національний.

Останні новини Чернігівщини

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора 10:46

3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди» 10:42

Чернівецька бізнес-леді, подруга найсексуальнішого полісмена України чернігівця Євгена Іващенка та інстаграм-блогерка Леся Антонюк скандально прославилася на всю Україну. «Винним» виявився… Чернігів та його жителі.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 02 жовтня по 8:00 03 жовтня 2022 року

3 жовтня - цей день в Україні і світі

3 жовтня - цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 222 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 222 RUSSIAN AGRESSION

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини