Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 13:13:21

200-річчя Кобзаря стане лейтмотивом культурно-мистецького життя в Чернігові

17.01.2014   09:48

Основним акцентом культурно-мистецького життя в Чернігові мають стати заходи з відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря, адже відповідно до Указу Президента України 2014 рік оголошено роком Тараса Шевченка.

На цьому наголосила заступник міського голови Анна Романова в ході робочої зустрічі з керівниками окремих міських закладів культури, яка пройшла 16 січня в читальній залі бібліотеки ім. М. Коцюбинського. Саме тут уже в лютому розпочнуться офіційні міські заходи, присвячені пам’яті Тараса Григоровича, - Шевченківські читання.

На переконання Президента України Віктора Януковича, дуже важливою складовою підготовки заходів є донесення, особливо до нашої молоді, постаті Шевченка та важливості його місця в історії України. Якраз на це А. Романова зорієнтувала керівників міської школи мистецтв та художньої і музичних шкіл, які планують залучити своїх вихованців до мистецьких заходів на відповідну тематику.

Учасники зустрічі анонсували свої основні заходи, які проводитимуться в місті протягом усього року. Так, 2 лютого в Чернігові проходитиме творчий звіт «Співаймо шану Кобзареві», кращі колективи потім представлятимуть Чернігівщину 4 березня в Палаці «Україна» в столиці, де ціле відділення буде присвячено пам’яті Шевченка.

Музична школа №1 ім. С. Вільконського в березні організує вже традиційний огляд-конкурс «Кобзарська юнь України», в якому змагатимуться учасники з різних міст нашої держави. «Унікальність конкурсу в тому, що в ньому беруть участь виключно хлопці», - каже заслужений працівник культури України, художній керівник відомого зразкового ансамблю бандуристів «Соколики» Валентина Іщенко.

Восени Чернігів прийматиме учасників наступного масштабного фестивалю – «Бандура дарує натхнення». Він цікавий участю бандуристів-композиторів. Саме тут вони мають змогу показати всі надзвичайні можливості бандури – музичного інструменту, що став символом України.

За інформацією голови Чернігівської обласної спілки письменників Олени Конечної, готується до друку антологія творів чернігівських письменників, так чи інакше пов’язаних із Шевченком. «Хотілося б, аби книга стала прекрасним подарунковим виданням», - поділилася письменниця.

«Донести до сучасників Шевченкове слово – то наш святий обов’язок», - вважає директор міської комунальної централізованої бібліотечної системи Ніна Власенко. 200 назв творів Тараса Григоровича і 300 назв творів про нього – це те, чим сьогодні пишається бібліотека ім. М. Коцюбинського. Читачі можуть побачити кілька унікальних видань: передрук першого «Кобзаря», копії рукописів Шевченка, розповіді про невідомі сторінки його особистого життя.

За словами заступника начальника управління культури міської ради Юрія Ткача, детальний план заходів із відзначення в Чернігові 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка наразі практично готовий. Його повна версія буде розміщена на офіційному веб-порталі міської ради.

А. Романова доручила управлінню культури координувати реалізацію запланованого та нагадала всім присутнім про необхідність максимального інформування й залучення до заходів громадськості.
 

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.