Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 12:28:03

Виставкова діяльність Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній"

17.01.2014   08:35Агенцiя

Значна увага в роботі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» приділяється виставковій діяльності. У пам’ятках архітектури створені постійні експозиції, де представлені музейні предмети із фондових колекцій заповідника.

Розроблена програма співпраці з художниками України та провідними музеями. Завдяки їй в експозиційних залах заповідника проведено понад 80 різнопланових виставок, частина з них стала своєрідним відкриттям для чернігівців та гостей міста. А загалом за понад 45 років діяльності заповідника у його виставкових залах організовано понад 150 тимчасових виставок. Таким чином, привертається увага шанувальників мистецтва та старовини до музейних експозицій заповідника, його виставкові зали стали своєрідним мистецьким центром Чернігова, де презентуються кращі твори українських і зарубіжних майстрів пензля, фондові колекції провідних музейних установ.

У 2013 році в заповіднику відкрито 21 виставку: народного художника України Володимира Ємця; відомого російського художника Нікаса Сафронова; болгарського художника Івана Стоянова; живописних полотен та графіки народного артиста України, режисера, музиканта і керівника театру «Маски-шоу» Георгія Делієва; картин з подвійним змістом майстра оптичних ілюзій, члена Національної спілки художників України Олега Шупляка; найвідомішого в Україні майстра з народної вишивки Юрія Мельничука; одного із найвідоміших скульпторів України, автора скульптурного символу загальнонаціональної програми «Людина року» — «Прометей-престиж» Олега Пінчука; однієї з найвідоміших українських художниць, представниці «народного примітиву» Марії Примаченко; археологічних досліджень біля Спасо-Преображенського собору у 2012 р., відомого українського художника Юрія Нагулка та української народної картини з фондів Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»; художньої фотографії Міжнародного Салону-турне «З любов’ю до Жінки»; приурочена 35-им роковинам пам’яті Миколи В’ячеславовича Холостенка — відомого українського дослідника, архітектора і реставратора давньоруських пам’яток архітектури Києва, Чернігова, Путивля, Новгород-Сіверського; відомих українських художників — викладачів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури; художніх творів Андрія Карнабеда, члена-кореспондента Української академії архітектури, кандидата архітектури, засновника фондових збірок чернігівського архітектурно-історичного заповідника, краєзнавця.

У рамках презентації фондових колекцій Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», у виставкових залах Національного заповідника «Софія Київська» відкрився масштабний міжмузейний виставковий проект «Свята Православної Церкви», де було представлено твори українського та російського іконопису з колекцій вітчизняних музеїв і приватних збірок. У всеукраїнському мистецькому проекті «Велике і величне», який став ключовою культурною подією офіційної програми відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі, були репрезентовані барокові іконописні шедеври — ікони XVIIІ ст. з іконостаса собору Різдва Богородиці (м. Козелець), із збірки заповідника «Чернігів стародавній».

У рамках Фестивалю українських заповідників «Спадщина», що відбувся у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, відкрилася виставка «Чернігівська ікона» з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».


http://naiz1.pp.net.ua/news/vistavkova_dijalnist_nacionalnogo_arkhitekturno_istorichnogo_zapovidnika_chernigiv_starodavnij/2014-01-17-1664
 

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.