Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 січня, 19:51:52

"Треті Філаретівські читання" в Ніжині

24.12.2013   12:06Агенцiя

18 грудня у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулась Всеукраїнська наукова конференція «Треті Філаретівські читання», присвячена історії Церкви і релігійного життя в Україні.

Це наукове зібрання проводиться кожні два роки з метою вшанування пам’яті Чернігівського і Ніжинського архієпископа святителя Філарета (Гумілевського), канонізованого восени 2009 р. Крім церковного служіння Філарет (Гумілевський) плідно займався науковою роботою і був одним з найбільш авторитетних істориків Церкви, а на Чернігівщині став засновником церковного краєзнавства.

До участі в читаннях зголосилися вчені з різних регіонів та інституцій України. На пленарному засідання ключовою стала доповідь професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Василя Ульяновського, який ознайомив присутніх зі своїми відкриттями, пов’язаними з відвіданням православного Синайського монастиря в Єгипті. Докторант цього ж університету Олександр Тарасенко зробив ґрунтовну доповідь про правлячих чернігівських архієреїв ХІХ – початку ХХ ст.

Інші науковці висвітлили різні аспекти історії релігійного життя Чернігівщини і України. 19 грудня учасники конференції відвідали музеї Ніжинського університету і церковні пам’ятки Ніжина.

Співорганізаторами конференції стали Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Сіверський інститут регіональних досліджень та Український інститут національної пам’яті.


Прес-служба Сіверського інституту регіональних досліджень

Останні новини Чернігівщини

Як стати щасливою. 8 рецептів жіночого щастя від героїнь знаменитих фільмів 15:55

"Що таке жіноче щастя: а) вийти заміж так, щоб не потрібно було працювати б) знайти таку роботу, щоб не потрібно було виходити заміж в) вигадайте свій варіант відповіді"

Смачні рецепти вихідного дня:

Смачні рецепти вихідного дня: "троянди" із творожного тіста 15:53

Печиво, про яке йтиметься далі готується просто, але вимагає трохи більше зусиль ніж звичайно. Тут доведеться мати справу із безейним кремом. Але результат того вартий: ніжне сирне тісто, яке огортає безе. І все це нагадує троянду.

Гороскоп на тиждень з 27 січня до 2 лютого 2020 року

Гороскоп на тиждень з 27 січня до 2 лютого 2020 року 15:48

Намагайтеся не давати волю негативним емоціям, бо це не допоможе розрядитися, а навпаки, надовго зупинить розвиток справ і розв'язання проблем. Краще спілкуватися з приємними людьми.

Названо 27 пакетів безоплатних медпослуг українцям

Названо 27 пакетів безоплатних медпослуг українцям 14:31

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оприлюднила 27 пакетів медичних послуг Програми медичних гарантій на 2020 рік, які будуть безкоштовно надаватися українцям.