Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 січня, 09:30:35

Північно-Східне відділення Центру пам’яткознавства отримало домівку в Ніжині

21.12.2013   11:28Агенцiя

Відтепер за домовленістю з керівництвом Ніжинського краєзнавчого музею імені Спаського І. Г. Північне-Східне регіональне відділення Центру пам’яткознавства Національної академії України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури номінально базуватиметься в історичному відділі музею.

Тобто регіональне відділення Центру пам’яткознавства тепер має свою домівку, яке зможе використовувати для координаційної та методичної роботи. Днями на фасаді відділу, що знаходиться в Ніжині на вул. Батюка, 14, було встановлено відповідну інформаційну табличку.
Про це інформує Сергій Зозуля, старший науковий співробітник Центру пам’яткознавства НАН України і УТОПІК.

Як повідомлялося, 7 жовтня 2013 р. Вчена рада Центру пам’яткознавства НАН України і УТОПІК ухвалила створити у структурі вказаної академічної установи Північно-Східне регіональне відділення. Цим рішенням було підтримане клопотання зборів ініціативної групи з майже двадцяти професійних науковців і аматорів – дослідників старожитностей Північно-Дніпровського Лівобережжя. Представники дослідницьких центрів сучасних Чернігівської та Сумської областей, зокрема Батурина, Глухова, Ніжина, Чернігова, кілька науковців із Києва, проаналізувавши сучасний стан досліджень об’єктів національної культурної спадщини України, що знаходяться на території Північно-Східного (Чернігівського) Полісся, Західної Сіверщини, Північної Полтавщини, а також культурно й історично пов’язаних із Україною порубіжних Східної Сіверщини та Стародубщини, дійшли висновку про необхідність саме такої інституалізації подальшого пам’яткознавчого і музеєзнавчого вивчення означеного регіону.
Координаційним центром новоствореної організації визначено місто Ніжин Чернігівської області.

Її мета: вивчення культурної спадщини Північно-Дніпровського Лівобережжя, оприлюднені результати цих досліджень будуть використані у пам’яткоохоронній роботі.


http://naiz1.pp.net.ua/news/pivnichno_skhidne_viddilennja_centru_pam_jatkoznavstva_otrimalo_domivku_v_nizhini_foto/2013-12-21-1655

 

Останні новини Чернігівщини

25 січня - Китайський Новий рік

25 січня - Китайський Новий рік 09:28

Точна дата святкування Китайського Нового року розраховується згідно національного календаря Китаю. Свято включає ряд барвистих заходів, традицій, паради і салюти. Історія свята базується на стародавній легенді про люте чудовисько що приходило у Новий рік.

Голова облдержадміністрації ознайомився з роботою підприємств та установ Корюківки

Голова облдержадміністрації ознайомився з роботою підприємств та установ Корюківки 14:09

В рамках робочого візиту до Корюківки, 23 січня голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко ознайомився з виробничою діяльністю АТ «Слов’янські шпалери – КФТП» та ТОВ «Слав Форест» -дільницею деревообробки АТ «Слов’янські шпалери – КФТП», відвідав міську ЗОШ №1.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Подвійна ДТП в Чернігові. Патрульні виявили водія та власника авто з ознаками алкогольного сп’яніння

Подвійна ДТП в Чернігові. Патрульні виявили водія та власника авто з ознаками алкогольного сп’яніння 13:27

Вчора, близько одинадцятої вечора, один з екіпажів патрульної поліції отримав інформацію, що на вулиці Любецькій, поблизу середньої школи №13, сталася дорожньо-транспортна пригода – автомобіль Volkswagen зіткнувся з електроопорою.