Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 вересня, 12:22:33

Північно-Східне відділення Центру пам’яткознавства отримало домівку в Ніжині

21.12.2013   11:28Агенцiя

Відтепер за домовленістю з керівництвом Ніжинського краєзнавчого музею імені Спаського І. Г. Північне-Східне регіональне відділення Центру пам’яткознавства Національної академії України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури номінально базуватиметься в історичному відділі музею.

Тобто регіональне відділення Центру пам’яткознавства тепер має свою домівку, яке зможе використовувати для координаційної та методичної роботи. Днями на фасаді відділу, що знаходиться в Ніжині на вул. Батюка, 14, було встановлено відповідну інформаційну табличку.
Про це інформує Сергій Зозуля, старший науковий співробітник Центру пам’яткознавства НАН України і УТОПІК.

Як повідомлялося, 7 жовтня 2013 р. Вчена рада Центру пам’яткознавства НАН України і УТОПІК ухвалила створити у структурі вказаної академічної установи Північно-Східне регіональне відділення. Цим рішенням було підтримане клопотання зборів ініціативної групи з майже двадцяти професійних науковців і аматорів – дослідників старожитностей Північно-Дніпровського Лівобережжя. Представники дослідницьких центрів сучасних Чернігівської та Сумської областей, зокрема Батурина, Глухова, Ніжина, Чернігова, кілька науковців із Києва, проаналізувавши сучасний стан досліджень об’єктів національної культурної спадщини України, що знаходяться на території Північно-Східного (Чернігівського) Полісся, Західної Сіверщини, Північної Полтавщини, а також культурно й історично пов’язаних із Україною порубіжних Східної Сіверщини та Стародубщини, дійшли висновку про необхідність саме такої інституалізації подальшого пам’яткознавчого і музеєзнавчого вивчення означеного регіону.
Координаційним центром новоствореної організації визначено місто Ніжин Чернігівської області.

Її мета: вивчення культурної спадщини Північно-Дніпровського Лівобережжя, оприлюднені результати цих досліджень будуть використані у пам’яткоохоронній роботі.


http://naiz1.pp.net.ua/news/pivnichno_skhidne_viddilennja_centru_pam_jatkoznavstva_otrimalo_domivku_v_nizhini_foto/2013-12-21-1655

 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:47

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:29

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 18 вересня до 8:00 19 вересня 2019 року.

Роздрібна торгівля в Чернігівській області у І півріччі 2019 року. ДОВІДКА

Роздрібна торгівля в Чернігівській області у І півріччі 2019 року. ДОВІДКА 08:09

У І півріччі 2019 р. підприємства роздрібної торгівлі (юридичні особи) Чернігівщини реалізували населенню споживчих товарів на 6 млрд.грн, що на 4% більше порівняно з обсягами І півріччя 2018 р.

Чоловіка за вбивство на ґрунті ревнощів засуджено до 11 років позбавлення волі

Чоловіка за вбивство на ґрунті ревнощів засуджено до 11 років позбавлення волі 07:59

Вироком Чернігівського апеляційного суду від 16.09.2019 задоволено апеляційну скаргу першого заступника прокурора області Балєва Ю.О. на вирок Менського районного суду Чернігівської області у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Патрульні протягом ночі виявили двох чернігівців з імовірно забороненими речовинами

Патрульні протягом ночі виявили двох чернігівців з імовірно забороненими речовинами 07:47

Патрульні поліцейські щодоби попереджають, виявляють та припиняють правопорушення. Так, вночі, патрулюючи вулицями міста, інспектори виявили двох громадян із речовинами, схожими на наркотичні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини