Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 17:25:30

Київський Музей Однієї Вулиці представив посмертні маски видатних осіб людства

15.12.2011   09:24

Михайло Булгаков, Йосип Сталін, Сергій Єсенін, Петро Чайковський, посмертні маски цих та інших великих людей від сьогодні експонуються в колегіумі. Чернігову колекцію представив Київський Музей Однієї Вулиці.

Посмертні маски є невід’ємною частиною багатьох країн та народів. Ще у Древньому Єгипті перед муміфікацією з фараонів знімали глиняні посмертні маски, які пізніше ставали основою золотих зображень. В більш пізні часи на основі масок створювалися мармурові бюсти.

На сьогодні існує багато способів зберегти пам’ять про людину, але всеодно посмертні маски великих людей – це особливий вид мистецтва, їх цінність залежить не тільки від таланту майстра, а скоріш за все – від особистості людини.

Маски, що представлені на виставці – це лише невелика частина всього арсеналу. Колекція охоплює декілька століть – від Данте Аліг’єрі до Володимира Висоцького. Експонати збирались більше десяти років.

Всього експозиція налічує 35 посмертних масок видатних політичних діячів, полководців, відомих письменників, художників, композиторів.

Виставка працюватиме до 1 лютого.

http://www.newch.tv/profile_main2.php?itemid=1791

Останні новини Чернігівщини

Стартує подання електронних заяв для вступу на бакалавра та наскрізного магістра

Стартує подання електронних заяв для вступу на бакалавра та наскрізного магістра 15:35

13 серпня розпочато прийом електронних заяв на вступ до вишів на бакалавра (наскрізного магістра) після 11 класів. Подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети та триватиме до 22 серпня.

Зафіксовано 27 нових випадків захворювання COVID-19

Зафіксовано 27 нових випадків захворювання COVID-19 13:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 12.00 четверга 13 серпня в області підтверджено 27 нових діагнозів COVID-19.

OlympicLab на північному сході Чернігівської області

OlympicLab на північному сході Чернігівської області 13:42

Модуль «розвиток/добробут – пізнай себе» Всеукраїнського заходу Національного олімпійського комітету України та Coca-Cola Foundation був проведений Відділенням НОК України в Чернігівській області для учнів Новгород – Сіверської гімназії № 1 імені Б. Майстренка.

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 у Прилуках

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 у Прилуках 13:03

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 (м.Прилуки) ГУНП в Чернігівській області.

Віталій Загайний провів прийом громадян у Борзнянському районі

Віталій Загайний провів прийом громадян у Борзнянському районі 12:53

12 серпня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний з робочим візитом відвідав Борзнянський район. Спільно з головою Борзнянської РДА Ларисою Осадчук та представниками правоохоронних органів він провів прийом громадян. А також ознайомився з роботою центру обслуговування клієнтів АТ «Чернігівгаз».