Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 08:02:46

Київський Музей Однієї Вулиці представив посмертні маски видатних осіб людства

15.12.2011   09:24

Михайло Булгаков, Йосип Сталін, Сергій Єсенін, Петро Чайковський, посмертні маски цих та інших великих людей від сьогодні експонуються в колегіумі. Чернігову колекцію представив Київський Музей Однієї Вулиці.

Посмертні маски є невід’ємною частиною багатьох країн та народів. Ще у Древньому Єгипті перед муміфікацією з фараонів знімали глиняні посмертні маски, які пізніше ставали основою золотих зображень. В більш пізні часи на основі масок створювалися мармурові бюсти.

На сьогодні існує багато способів зберегти пам’ять про людину, але всеодно посмертні маски великих людей – це особливий вид мистецтва, їх цінність залежить не тільки від таланту майстра, а скоріш за все – від особистості людини.

Маски, що представлені на виставці – це лише невелика частина всього арсеналу. Колекція охоплює декілька століть – від Данте Аліг’єрі до Володимира Висоцького. Експонати збирались більше десяти років.

Всього експозиція налічує 35 посмертних масок видатних політичних діячів, полководців, відомих письменників, художників, композиторів.

Виставка працюватиме до 1 лютого.

http://www.newch.tv/profile_main2.php?itemid=1791

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура домоглася у суді розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі

Прокуратура домоглася у суді розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі 07:51

Рішенням Господарського суду Чернігівської області задоволено позов Менської місцевої прокуратури щодо розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі на суму понад 100 тисяч гривень.

Поліцейські розшукали втікачів з лікувального закладу Сумщини

Поліцейські розшукали втікачів з лікувального закладу Сумщини 07:32

22 листопада поліція затримала у Чернігові двох чоловіків, що були засуджені до примусового лікування та втекли зі спеціалізованого медичного закладу Сумської області.

Рятувальники провели профілактичні відпрацювання у 29 населених пунктах області

Рятувальники провели профілактичні відпрацювання у 29 населених пунктах області 07:27

З метою профілактики пожеж і надзвичайних подій, випадків травмування та загибелі людей на них, упродовж минулого тижня фахівцями районних підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області здійснені профілактично-роз’яснювальні відпрацювання та інструктажі серед мешканців приватного житлового сектору на території 29 населених пунктів.

24 листопада - День завоювання друзів

24 листопада - День завоювання друзів 07:11

День завоювання друзів відзначається в США в день народження Дейла Карнегі (1888-1955), автора книги «Як здобувати друзів і впливати на людей».