Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 березня, 19:58:17

“Чернігівський рубіж 1941-1943”

28.10.2013   17:15

28 жовтня з нагоди відзначення 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників у кінотеатрі ім. Щорса відбувся прем’єрний показ документального фільму “Чернігівський рубіж 1941-1943”.

Звертаючись до ветеранів та жителів міста, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван привітав всіх зі святом, зазначивши, що на виконання доручень Президента України в області вживаються заходи щодо поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Він також підкреслив, що завдання влади – виконати все, щоб ветерани війни почувались захищеними. А приємним подарунком до свята став прем’єрний показ фільму “Чернігівський рубіж 1941-1943”.

За словами автора і режисера фільму Ігоря Левенка, до числа творців цього проекту увійшла майже вся творча група телеканалу “Дитинець”, а також науковий консультант Сергій Лепявко, доктор історичних наук, професор Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті.

Однією з головних особливостей цього документального фільму є те, що його створили представники молодого покоління кінодокументалістики, жителі і патріоти Чернігова.

У фільмі своїми спогадами про війну поділилися ветерани, яких сьогодні залишилося дуже мало. Про героїчну оборону Чернігова згадує фронтовик офіцер – танкіст Володимир Бабушкін.

Про драматичні епізоди окупації міста розповідає учасник партизанського руху Герард Кузнєцов. Цілісну картину визволення обласного центру від загарбників відтворює безпосередній учасник боїв за місто кулеметник 77- ї гвардійської дивізії Микола Ірха.

Вагому допомогу у створенні фільму надали співробітники Державного архіву Чернігівської області, військово-історичного відділу Чернігівського обласного історичного музею ім. Василя Тарновського.

Останні новини Чернігівщини

Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54

Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37

Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.

Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19

Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:47

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.