Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 листопада, 10:15:43

У Чернігові відкрилася виставка робіт Андрія Мордовця. ФОТОрепортаж

23.10.2013   13:11Агенцiя

У виставковій залі національної спілки художників України в Чернігівській області з нагоди 95-ти річчя від дня народження Андрія Мордовця, відкрилась геніальна виставка художніх робіт.

Тут представлені його ранні роботи, які до сих пір автор не виставляв. На картинах зображений Чернігівський край, зачарована Десна, яку автор полюбив до нестями. Тут в основному натурні роботи: Повінь 53 року, 60 року, ранні пейзажі, портрети.

Разом з другом, Олександром Шкурко, вони приїхали до Чернігова і тут залишились на все життя. Разом вони  зробили дуже багато для розвитку художнього мистецтва на Чернігівщині. Згуртували художників, організував студію, створили осередок. Навчали писати етюди, що таке відношення. Сам він писав рівно та красиво.

Це величезна ретроспективна виставка. Не зважаючи на те, що багато часу Андрій Микитович приділяв творчій роботі, багато часу він присвятив і музейній справі. Саме він у далекому 1959 році на сторінках обласної газети «Деснянська правда» вперше звернув увагу на те «що нема в Чернігові ще художнього відділу в музеї чи салону». І саме за його ініціативи в Чернігові при історичному музеї був створений спочатку художній відділ, а трохи пізніше – художній музей і Андрій Микитович був його частим відвідувачем. Завдяки такій творчій позиції у фондах обласного художнього музею є величезна кількість його художніх та графічних творів. Це чудова колекція етюдів 1950-х років. Велика колекція творів із західної України і найбільш цінна величезна добірка фронтових малюнків.

Це чудова виставка творів та уподобань автора не тільки міста, Чернігівщини, а й усієї України.

Пам'ять про художника продовжується у чудових творах. Андрій Мордовець був справжнім патріотом України. На виставці представлені етюди, пейзажі, тобто пленерні роботи. В нього багато різноманітних  картин, портретів, жанрових робіт. Все своє життя він працював на натурі. Їздив  по всім куточкам України, але найбільш за все дуже любив Чернігівщину. Він був гарним педагогом. Донька Тетяна та спілка художників організували виставку для широкого показу чернігівцям та гостям міста. Андрій Мордовець ще був сповнений сил та енергії, але трагічно загинув 13 грудня 2006 року. Його твори зберігаються в Чернігівському художньому, історичному музеях. Художньому музею м.Лебедин Сумської області та приватних художніх галереях.

Фоторепортаж та текст ВІКТОРА  КОШМАЛА.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:57

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 листопада по 8:00 30 листопада 2022 року

30 листопада - цей день в Україні і світі

30 листопада - цей день в Україні і світі 09:53

ДЕНЬ 280 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 280 RUSSIAN AGRESSION

Не отримав генератори і втратив заощадження 18:33

Поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар в Інтернеті тільки після його отримання

Новгород - Сіверські рятувальники нагадали семенівчанам правила з мінної безпеки 18:25

Сьогодні співробітниця Новгород-Сіверського районного відділу ГУ ДСНС України у Чернігівській області провела з жителями м. Семенівка інформаційно-профілактичні бесіди щодо правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Дванадцятою сесією обласної ради ухвалено обласні програми, фінансові, кадрові, майнові та інші важливі документи

Дванадцятою сесією обласної ради ухвалено обласні програми, фінансові, кадрові, майнові та інші важливі документи 18:20

Провела пленарне засідання голова обласної ради Олена Дмитренко разом з першим заступником голови обласної ради Ніною Лемеш та заступником голови обласної ради Дмитром Блаушем.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини