Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 листопада, 15:32:58

Покровські читання. Раунд другий – Чернігів

17.10.2013   07:26Агенцiя

Біля кожного митця витає аура дивовижності. Будь-який поет чи музика, кожен, хто творить живе іншим життям, здається, не таким буденним, як пересічний громадянин. Кожен митець занурений в образи, фігури, героїв. І як актор на сцені занурюється в життя своїх персонажів і образів. Актова зала музею М. Коцюбинського в Чернігові 15 жовтня на круг зібрала по декілька талановитих і неординарних особистостей, котрі презентували свої твори. Це Перші “Покровські читання”, що відбувалися в стінах музею. Перший раунд таких читань проходив у суботу в Ніжині 12 жовтня.

Даний захід започаткувала громадська організація Літературно-мистецького  об’єднання “Гоголівка” (м. Ніжин) в  партнерстві з  Центром прогресивної молоді молодіжної громадської організації “Апельсин”, відділенням Національної спілки письменників України, Культурно-мистецьким центром “Інтермеццо”, Літературної спілки “Чернігів”, за підтримки депутата Чернігівської міської ради Костянтина Іванова. Це перший такий захід “Гоголівки” як громадської організації, яка створена нещодавно. Як ініціативна група уже шість років поспіль у Ніжині проводить фестиваль “Гоголівка”. 

“Покровські читання” зібрали в  залі  музею М. Коцюбинського досить багато письменників різного стильового напрямку.  Розпочала  читання Голова спілки письменників  в Чернігівській області  Олена Конечна. Твори неординарні – проза. Осінні пейзажі дарував редактор журналу “Літературний Чернігів” Михась Ткач. Споминами про далекі юнацькі роки дарував Олексій Брик. Захоплення викликали виступи Олександра  Штаня та Валентини Михайленко. Станіслав Журавель підняв тему українського патріотизму, козаччини.  Дитяча поетеса – педагог від Бога, Тетяна Покалюк продовжила тему. Вона у своєму творі показала, вже давно, наболілу тему русифікації українців. Вклала  у свій недитячий твір про дідуся і внука різні образи українства русифікованого та національного. Пані Тетяна вказала Шляхи повернення до матірної мови й культури. Ірина  Кулаковська подарувала іншу поезію трішки меланхолійну, ніжну, як вересневий вітерець. У журналіста  Чернігівської обласної телерадіокомпанії Олексія Маслова – поета, вихованця літературної студії Ніжинського Державного університету й зараз у своїх творах є тяжіння до особливої Ніжинської письменницької школи.  Ігор Дубровський ще школяр. Та проте хлопець має хист до слова. Пробує себе і  у поезії, і у  прозі. Його невеличкі етюди не лишили байдужими знаних письменників.

“VOICE of MIND” – український  акустичний  гурт кохаються в музиці, яку “не включають”, подарували присутнім хвилини романтичного настрою. Солістка гурту Ольга Швед, родом з Городнянщини, не просто поетеса. Вона поет-пісняр. А це митець у квадраті. Свої поетичні твори  разом з творчим партнером кладе на ноти. ЛМО “Гоголівка” з гуртом “VOICE of MIND” співпрацює з весни цього року, з літературно-мистецького фестивалю “Гоголівка-перезавантаження”.

Літератори від КМЦ “Інтермеццо” були відзначені цінними подарунками  – книгами.  А партнер ЛМО “Гоголівки” Центр прогресивної молоді “Апельсин” в особі Станіслава Тавлуя, подарував квитки на рок-оперу “Стіна”, котра уже 14 вересня зібрала повну залу чернігівського  міського палацу культури. “У планах, – каже імпресаріо “Персони 38″ пан Станіслав, – українська п’єса, не шароварна. Шукаємо митців,  які допоможуть усім нам створити нову сучасну україномовну п’єсу. Скажімо, “Лісова пісня ” Лесі Українки повинна зазвучати новими сучасними звуками й засяяти фарбами мегаполісу. Тому ми й підтримали починання Літературно-мистецького об’єднання “Гоголівка” у Ніжині й тут у Чернігові. Неординарним здався виступ у Ніжині Володимира Гільчука. Будемо співпрацювати.”

У планах Літературно-мистецького  об’єднання весною фестиваль “Гоголівка”. Уже ведеться підготовка до нього,  розробляється проект програми.  Аналізуються помилки допущені під час проведення цьогорічної “Гоголівки”  та “Покровських читань”.

Починання, започатковане цього року Літературно-мистецьким об’єднанням “Гоголівка”, “Покровські читання”, не прощаються. Організатори та партнери вважають, що даний захід продовжить своє життя у році 2014-ому.

Сергій КОРНІЄНКО
 

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". ФОТОрепортаж 13:10

У середу, 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок на Чернігівщині стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику 12:38

13 листопада на будинку №7 по вулиці Родімцева міста Чернігів, відкрили меморіальну дошку підпільнику часів Другої Світової війни Олександру Дмитровичу Михайленку.

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА 12:28

У січні–вересні 2020 р. обсяг капітальних інвестицій підприємств та організацій Чернігівщини становив 3638 млн.грн. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.

Кабмін виділив 60 мільйонів на забезпечення киснем лікарень Чернігівщини

Кабмін виділив 60 мільйонів на забезпечення киснем лікарень Чернігівщини 12:21

Кабінет Міністрів прийняв рішення про перерозподіл субвенції для забезпечення киснем медичних установ в Чернігівській області.