Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 січня, 19:37:13

Новий театральний сезон у Чернігові розпочнеться оперою "Катерина"

05.10.2013   17:09

Про це під час прес-конференції до відкриття 88-го тетрального сезону повідомила режисер-постановник опери Віра Андріївна Тимченко.

Чернігівський театр не оперний, а музично-драматичний, але у своєму архіві має опери «Запорожець за Дунаєм», «Сліпий», «Вечорниці». І тому, пояснила режисер, вирішили поставити «Катерину». Цей твір, написаний композитором М. Аркасом за однойменною поемою Тараса Шевченка, стане присвятою колективу до 200-річчя від дати народження Кобзаря.

Віра Андріївна розказала про ідею зробити не ілюстрацію опери Миколи Аркаса, а створити виставу-оперу, у якій задіяний весь колектив театру і це буде одна з наймасштабніших постановок. На головні партії призначено по два виконавці: Батько - Валентин Корінь і заслужений артист України Микола Юськов, Мати - заслужена артистка України Антоніна Баглій та Олена Бондаренко, Андрій - Владислав Лещенко та Альберт Лукашов, Катерина - Лариса Кравчук і Ольга Турок, Іван - Едуард Брагіда та Володимир Соловйов. Решта виконавців: Оксана - Вікторія Велика і Ірина Лозовська, Одарка - Діна Лобур і Наталія Рибенок. Крім того, у ролі ведучих виступлять артисти Вікторія Велика, Наталія Гнатенко, Ольга Дущенко, Ігор Лозовський, Наталя Максименко та Вікторія Пенява. На роль «Від автора» призначений артист театру Володимир Соловйов. Хлопці, дівчата, солдати – артисти драми та балету театру.

Віра Андріївна процитувала видатного співака Івана Козловського: «Катерина» - опера безсмертна за своїм змістом, своєму лаконізму, як всі вічні цінності. Немає історії, сумнішої за «Катерину». Думка, висловлена високо поетично і дуже доступно. В цьому велич і Шевченка, і Аркаса».

За словами пані Тимченко тема твору актуальна і сьогодні: він закликає до самоповаги, привертає увагу до жіночої долі. Побачити прем’єру глядачі зможуть у п’ятницю 18 жовтня.

Режисер-постановник опери – заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко, диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук, художник - заслужений працівник культури України Олександр Симоненко, художник по костюмах - Ганна Тищенко, балетмейстер - Ольга Шпаковська, хормейстер - заслужений працівник культури України - Микола Борщ, концертмейстери - Тетяна Ковінцева та Галина Пустовіт, художник по світлу - В'ячеслав Василенко.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту 12:47

Вчора близько четвертої ранку на лінію "102" надійшло повідомлення, що на вулиці Захисників України двоє невідомих щось пишуть фарбою на зупинці громадського транспорту.

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання 12:24

Питання, які виносяться на розгляд п’ятдесятої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, затвердила сьогодні погоджувальна рада.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:13

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:34

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Тепла зима сприяє завершенню будівництва спортивного майданчика у Сновську

Тепла зима сприяє завершенню будівництва спортивного майданчика у Сновську 11:11

Біля Сновської районної гімназії продовжуються будівельні роботи з облаштування спортивного майданчика. Підготовчі роботи розпочали у листопаді 2019 року, тоді робітники демонтували фундамент колишнього ФОК, зазначено на сайті громади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини