Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 лютого, 04:14:37

У Ніжин завітали греки. ФОТО

11.09.2013   11:50Агенцiя

У Ніжині, за підтримки греко-сербсько-українського товариства Дружби і співробітництва Трьох святителів та рівноапостольних святих Кирила і Мефодія, відбулась конференція присвячена просвітницькій та книговидавничій діяльності греків братів Зосимів.

Почесними гостями заходу стали аташе посольства Греції пан Агапіос Калогноміс, Евтихіос Делліс, президент товариства Сотирис Коскорис, ректор університету імені  Миколи Гоголя Олександр Бойко, заступник міського голови Олег Баранков, депутат міської ради Олександр Шалай. За українською традицією, гостям з Греції на порозі Гоголівського корпусу представники грецького товариства Ніжина вручили хліб-сіль.

Привітали високих гостей ректор університету імені Миколи Гоголя Олександр Бойко, який акцентував особливу увагу на особистостях, які закінчили славетний вуз і стали  відомими світовими  класиками літератури. Відзначив Олександр Дмитрович і надбання музею рідкісної книги, фоліанти якого знаходяться в єдиному екземплярі і є гордістю університету.

У своєму виступі заступник міського голови Олег Баранков  відзначив роботу грецького товариства в Ніжині, його тісну співпрацю з міською владою. Олег Григорович зазначив, що члени товариства свято оберігають пам’ять своїх предків, зокрема великих просвітителів і меценатів братів Зосимів , які внесли неабиякий внесок у розквіт міста над Остром.

В рамках конференції доповідачі ознайомили присутніх з великими грецькими благодійниками в Ніжині. Музикознавець, кандидат мистецтвознавства, доцент НДУ Олена Кавунник розповіла про минуле і сьогодення музичної культури греків у Ніжині, а також переглянули фільм режисера Сергія Ковальова «Греки в Ніжині».

Протягом двох днів гості з сонячної Греції побували на кладовищі, де знаходяться поховання видатних просвітителів братів Зосимів, зустрілися з представниками ніжинського грецького товариства, відвідали історичні та пам’ятні місця Ніжина.

Останні новини Чернігівщини

 Виявлено 44 нових випадків COVID-19

Виявлено 44 нових випадків COVID-19 18:53

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 лютого в області зафіксовано 44 нових випадки COVID-19.

Водій з ознаками алкогольного сп’яніння намагався втекти від патрульних

Водій з ознаками алкогольного сп’яніння намагався втекти від патрульних 14:23

На вулиці 1-го Травня екіпаж патрульної поліції звернув увагу на автомобіль BMW, який рухався з порушенням правил дорожнього руху.На вулиці 1-го Травня екіпаж патрульної поліції звернув увагу на автомобіль BMW, який рухався з порушенням правил дорожнього руху.

Визначено переможців відбіркового туру конкурсу дитячого малюнку

Визначено переможців відбіркового туру конкурсу дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей" 13:49

На Чернігівщині завершився відбірковий регіональний тур Х Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», який було розпочато у вересні 2020 року.

За вчинення домашнього насильства особу притягнуто до кримінальної відповідальності

За вчинення домашнього насильства особу притягнуто до кримінальної відповідальності 13:08

Срібнянським відділом Прилуцької місцевої прокуратури здійснювалось процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення домашнього насильства, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 Кримінального кодексу України.

Обговорили з представниками культури заходи з нагоди 30-річчя незалежності України

Обговорили з представниками культури заходи з нагоди 30-річчя незалежності України 12:46

23 лютого заступниця голови Чернігівської обласної адміністрації Олена Дума зустрілася із представниками культури та мистецтва для обговорення заходів зі святкування 30-ї річниці незалежності України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини