Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 грудня, 00:19:56

У Ніжин завітали греки. ФОТО

11.09.2013   11:50Агенцiя

У Ніжині, за підтримки греко-сербсько-українського товариства Дружби і співробітництва Трьох святителів та рівноапостольних святих Кирила і Мефодія, відбулась конференція присвячена просвітницькій та книговидавничій діяльності греків братів Зосимів.

Почесними гостями заходу стали аташе посольства Греції пан Агапіос Калогноміс, Евтихіос Делліс, президент товариства Сотирис Коскорис, ректор університету імені  Миколи Гоголя Олександр Бойко, заступник міського голови Олег Баранков, депутат міської ради Олександр Шалай. За українською традицією, гостям з Греції на порозі Гоголівського корпусу представники грецького товариства Ніжина вручили хліб-сіль.

Привітали високих гостей ректор університету імені Миколи Гоголя Олександр Бойко, який акцентував особливу увагу на особистостях, які закінчили славетний вуз і стали  відомими світовими  класиками літератури. Відзначив Олександр Дмитрович і надбання музею рідкісної книги, фоліанти якого знаходяться в єдиному екземплярі і є гордістю університету.

У своєму виступі заступник міського голови Олег Баранков  відзначив роботу грецького товариства в Ніжині, його тісну співпрацю з міською владою. Олег Григорович зазначив, що члени товариства свято оберігають пам’ять своїх предків, зокрема великих просвітителів і меценатів братів Зосимів , які внесли неабиякий внесок у розквіт міста над Остром.

В рамках конференції доповідачі ознайомили присутніх з великими грецькими благодійниками в Ніжині. Музикознавець, кандидат мистецтвознавства, доцент НДУ Олена Кавунник розповіла про минуле і сьогодення музичної культури греків у Ніжині, а також переглянули фільм режисера Сергія Ковальова «Греки в Ніжині».

Протягом двох днів гості з сонячної Греції побували на кладовищі, де знаходяться поховання видатних просвітителів братів Зосимів, зустрілися з представниками ніжинського грецького товариства, відвідали історичні та пам’ятні місця Ніжина.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 589 нових випадків COVID-19

Виявлено 589 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА в області станом на суботу 5 грудня зафіксовано 589 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19.

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади 12:14

Линовицька громада належить до бюджетних донорів, тобто економічно успішних громад. Але наявне виробництво створює суттєве навантаження на навколишнє середовище, – така думка прозвучала під час семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: об’єкти соціальної інфраструктури готові на 98% 12:05

Днями перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо поточного стану реалізації проєктів в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР у 2020 році.

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років 11:50

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 грудня на своєму засіданні погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2021-2025 роки.

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України 11:47

З нагоди відзначення 30-ї річниці від дня створення Національного Олімпійського Комітету України в позашкільному навчальному закладі «Прилуцька дитячо-юнацька спортивна школа» відбулася зустріч юних вихованців з першою призеркою Олімпійських ігор незалежної України Валентиною Цербе-Несіною.