Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 14:11:24

Мощі князя Володимира у Чернігові

26.07.2013   15:00Агенцiя

На честь 1025–річчя Хрещення Русі до Чернігова прибули мощі святого князя Володимира. Протягом двох днів віруючі зможуть прикластися до мощей , які, за церковними переказами мають чудодійну силу.

Віруючі Чернігова в очікуванні святині. Після святкової літургії прочани у супроводі священнослужителів під головуванням владики Амвросія виходять до воріт Свято-Троїцького кафедрального собору. Ковчег з часткою мощей святого князя Володимира доставлено автотранспортом з Харкова.

Святиня (частина щелепи князя – найбільший фрагмент мощей з тих, що дійшли до наших днів, постійно зберігається у московському Храмі Христа Спасителя). Ковчег з часткою мощей подвижника встановлено посередині храму, щоб кожний віруючий міг звернутися до святителя. Молебень святому Володимиру служать архієпископ Чернігівський та Новгород-Сіверський Амвросій, отці настоятелі храмів обласного центру.

З травня цього року реліквія у супроводі спеціально приставленого до неї ієромонаха Міхея побувала у десятках міст Росії, Білорусі та України. Міжнародний хресний хід, присвячений 1025–річчю Хрещення Русі, в Україну з Мінська дістався 4 липня і стартував у Херсонесі. Саме на цих землях князь прийняв християнство і почав поширювати його серед слов’ян. Завершиться хода 27 липня у Києві. Християнська реліквія побувала у багатьох містах України, де віруючі могли прикластися до святині. Образ князя Володимира об’єднує православних із різних країн.

Аби молитовно схилитися перед нетлінними мощами святого Володимира, сотні вірян прийшли до Свято-Троїцького храму. Люди отримують велику благодать і радість.

http://chodtrk.com.ua/?p=10314

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.