Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 22:39:33

“Хрещення Київської Русі: визначна подія в історії українського народу”

25.07.2013   10:27

Під такою назвою підготовлено та розміщено в Інтернеті електронну версію збірки матеріалів однойменної науково-практичної конференції.

Вона проходила в Чернігові 5 червня 2013 року на виконання Указу Президента України від 21 січня 2013 року № 34 “Питання організації та проведення заходів з відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі”, відповідного розпорядження голови обласної державної адміністрації
Видання відкривається вітальним словом голови Чернігівської облдержадміністрації Володимира Хоменка та містить два розділи: історичний і філософсько-культурологічний. Всього – двадцять сім матеріалів.

Серед авторів: доктори наук Алла Киридон, Сергій Лепявко, В’ячеслав Мордвінцев, Володимир Ричка, Володимир Личковах; дослідники з Донецька, Запоріжжя, Києва, Чернігова. Йдеться, зокрема, про роль Володимирового хрещення у подальшому розвитку українських земель, процеси християнізації на Русі до і після прийняття християнства Володимиром, роль Києва та Чернігова в цьому, постаті діячів православної церкви, які пов’язані з Чернігово-Сіверщиною.

Книга призначена для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, політологів, істориків, викладачів, аспірантів, студентів, всіх, хто цікавиться питаннями християнізації Київської Русі та розвитку християнства на теренах України. Збірка рекомендована до друку рішенням Вченої ради Українського інституту національної пам’яті.

У підготовці видання взяли участь: Департамент культури та туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, Київське представництво Інституту Кеннана, Сіверський інститут регіональних досліджень, Сіверський центр післядипломної освіти, Український інститут національної пам’яті, Чернігівська міська рада.

Зі збіркою можна ознайомитися за адресою: http://www.siver.uct.ua/biblioteka.php
 

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини