Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 10:52:34

“Нетлінне “Слово…” зміцнює культурно-духовні та туристичні зв’язки між народами трьох країн

21.05.2013   11:22

Чернігівщина багата на славетне історичне минуле, яке представлено майже 9-ма тисячами архітектурних, культурних пам’яток та великою кількістю відомих всій Україні імен.

Президент України Віктор Янукович наголошує, що національна культурна спадщина, її неперервний зв’язок із сучасністю створюють міцне підґрунтя для розбудови незалежної України, відродження духовності, плекання історичної пам’яті народу. Глава держави підкреслює, що Україна й надалі буде для світу країною із різнобарвною самобутньою культурою та віковічними традиціями.

Спадок традицій, звичаїв, обрядів на Чернігівщині дбайливо зберігається та відтворюється. І літературно-мистецьке свято “Нетлінне “Слово…”, яке вже втретє проходить у м. Новгороді-Сіверському є тому підтвердженням. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика під час урочистого відкриття свята. За його словами, “Нетлінне “Слово…” популяризує видатну пам’ятку та зміцнює культурно-духовні і туристичні зв’язки між українським, російським та білоруськими народами.

Цьогоріч у рамках свята відбувся II мандрівний фестиваль-конкурс “Свято народного майстра”, в якому взяли участь майстри народного декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва та традиційних ремесел.

Святкова програма розпочалась з літературних читань, присвячених Дню слов’янської писемності та мови. На березі Десни біля пам’ятника Ярославні лунали пісні записані в різних регіонах Чернігівщини.

У таборі історичної реконструкції часів Київської Русі, були представлені ремесла, похідний табір слов’янських і скандинавських воїнів, копії шоломів тих часів.

Гості і жителі міста мали нагоду оглянути виставку-ярмарок у “Містечку майстрів”, взяти участь у літературних читаннях, насолодитися виступами кращих творчих та аматорських колективів Сіверського краю.

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

Дев'ять громад Чернігівщини візьмуть участь в ініціативі «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»

Дев'ять громад Чернігівщини візьмуть участь в ініціативі «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України» 09:51

Днями у Чернігівській області відбулася стартова онлайн-зустріч в рамках ініціативи «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»

"Чернігівгаз" видав технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу 09:45

АТ "Чернігівгаз", що працює під брендом Регіональної газової компанії, видало технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу компанії ТОВ "Галс Агро" у Чернігівській області, повідомляє у пресреліз РГК.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:33

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 15 серпня по 8:00 16 серпня 2022 року

На створення або розвиток власного бізнесу можна отримання мікрогрант

На створення або розвиток власного бізнесу можна отримання мікрогрант 09:32

На Чернігівщині станом на 15 серпня поточного року через портал «Дія» подано 213 заяв на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини