Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 10:11:45

У Києво-Печерському заповіднику відкрилася виставка “Чернігівська ікона”

21.05.2013   08:06Агенцiя

У рамках Фестивалю українських заповідників “Спадщина”, що відбувся у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрилася виставка “Чернігівська ікона” з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Виставку урочисто відкрили Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина та заступник генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Алла Доценко.

Виставка організована Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником та Національним архітектурно-історичним заповідником “Чернігів стародавній”, за сприяння Синодального відділу Української Православної Церкви “Церква і культура”.

Основна мета виставки – показати самобутні традиції ікономалярства Чернігівщини в їх розвитку впродовж XVIII – початку ХХ ст.
На виставці представлено 63 ікони з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”. Тут можна побачити чисельні образи Богородиці – найпоширеніші та найулюбленіші в Україні, серед них чудотворні ікони Чернігівщини: Троїцько-Іллінська, Домницька, Ладинська, а також ікони, які розповідають про життя Богоматері: це і “Різдво Богородиці”, “Благовіщення”, “Введення до храму”, “Свята Родина”, “Зішестя Св. Духа”. Також на виставці експонуються популярні в регіоні образи Спасителя: це “Христос Вседержитель”, “Спас Нерукотворний”, “Цар Слави”, образи св. Миколая, а також ікони “Св. Феодосій Углицький” з образом чернігівського архієпископа XVII ст., канонізованого 1896 року після засвідчення нетлінності його мощей та численних зцілень і чудотворінь небесного покровителя і заступника стародавнього Чернігова.

Ікони, які експонуються на виставці, різноманітні як за стилем та манерою виконання, так і за рівнем професійної майстерності. Вони репрезентують різні епохи і стилі: передусім привертають увагу барокові, величні образи Богородиці XVIII ст., з реалістичними, українізованими рисами, в пишних мафоріях на тлі тисненого орнаменту. Ікони ХІХ ст. більш стримані та засвідчують вплив домінуючих на той час стилів класицизму та романтизму.

Виставка експонуватиметься до 9 червня 2013 року в келіях соборних старців (корпус № 4) Національного Києво-Печерського заповідника.

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

Дев'ять громад Чернігівщини візьмуть участь в ініціативі «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»

Дев'ять громад Чернігівщини візьмуть участь в ініціативі «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України» 09:51

Днями у Чернігівській області відбулася стартова онлайн-зустріч в рамках ініціативи «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»

"Чернігівгаз" видав технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу 09:45

АТ "Чернігівгаз", що працює під брендом Регіональної газової компанії, видало технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу компанії ТОВ "Галс Агро" у Чернігівській області, повідомляє у пресреліз РГК.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:33

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 15 серпня по 8:00 16 серпня 2022 року

На створення або розвиток власного бізнесу можна отримання мікрогрант

На створення або розвиток власного бізнесу можна отримання мікрогрант 09:32

На Чернігівщині станом на 15 серпня поточного року через портал «Дія» подано 213 заяв на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини