Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 21:57:10

“Зорепад” талантів в місті над Десною

14.05.2013   10:17Агенцiя

Протягом трьох днів на сцені Чернігівського міського палацу культури ім. В.Радченка вирувало свято сміливих і спритних – тут проходив ІІ відкритий мандрівний фестиваль-конкурс естрадно-циркового мистецтва “Сіверська феєрія”.

“Сіверська феєрія”

“Сіверська феєрія”

Нагадаємо: стартував цей незвичний фестиваль минулого року цієї ж весняної пори місті Мені та селищі Макошине Менського район, бо саме в цих населених пунктах зародилися і успішно розвивається циркове мистецтво.

Як і торік, окрім аматорів цього виду мистецтва нашого краю, у ньому взяли участь їхні колеги з інших регіонів України та близького зарубіжжя. Причому помітно зросло число його прихильників.

За словами автора і керівника проекту, першого заступника департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександра Левочка, за три фестивальні дні через сцену, де відбувалося дійство, пройшло понад двісті учасників з десятьох областей України та Брянської області Російської Федерації.

Перед початком дійства голова журі, начальник відділу формування циркових програм та художньо-творчої роботи, режисер-інспектор манежу Ілля Березін (м. Київ) у своєму напутньому слові зробив цікаву ремарку: “Я також починав шлях у циркове мистецтво з семи років” (мабуть, абстрагуючись від великої кількості учасників саме такого віку) і завершив оптимістичним закликом: “Вперед, до зірок!”

Цей заклик влучив у ціль: такого “зорепаду”, за словами Іллі Марковича, які він скаже дещо пізніше, працюючи в журі, йому досі спостерігати не доводилось. Чого вартий хоча б такий прецедент. Максимальна кількість балів, передбачених оціночними критеріями, зазвичай становить 10. Але Лев Броденко (зразкова спортивно-циркова студія “Тріумф”, м. Чернігів) та Інна Єременко (циркове відділення дитячо-музичної школи № 14, м. Київ) за одностайним рішенням журі отримали по двадцятці.
Мабуть, це той самий випадок, про який кажуть “несподіване – поруч”. Вони обоє отримали гран-прі.

Ознаки другого прецеденту голова журі пояснив просто: “Хороших юних артистів стає все більше і їх слід заохочувати належним чином”.
Слушність такої аргументації присутня в залі публіка підтримала дружними оплесками.

Було багато інших високих нагород. Перші місця в переважній більшості з десятьох номінацій посіли: Віктор Момот (номінація “Ілюзія”, м. Ніжин), Катерина Патик (намінація “Гімнастика”, м. Чернігів), Антоніна Промова (номінація “Жонглювання”, с. Глинищево, Брянська область Російської Федерації), Оксана Хоменко (номінація “Хула-хупи”, м. Чернігів), Максим Максименко та Уляна Сологуб (номінація “Оригінальний жанр”, м. Харків), Настя Вербило, Юлія Обловацька та Ірина Заєць (номінація “Еквілібр”, м. Мена), Ярослава Стафійчук (номінація “Пластика”, м. Полтава), Еліна Герасимчук (номінація “Еквілібристика”, м. Чернігів), Анна Півень та Альона Анцигіна (номінація “Акробатика”, м. Мена).

Практично кожен четвертий колектив (7 з 23, що брали участь у конкурсних змаганнях), став призером. Це
зразкова спортивно-циркова студія “Тріумф”, (м. Чернігів), зразковий хореографічний колектив “Фієста” (м. Мена), народна циркова студія “Єдність”, (м. Полтава), народні циркові колективи “Арго” та “Арена” (м. Маріуполь), зразковий цирковий колектив “Юність” (с. Макошине Менськогорайону), танцювально- циркова студія “Надежда” (м. Харків),
народна циркова студія “Конфеті” (с. Глинищево Брянської області Російської Федерації).

Закінчився фестиваль грандіозним парадом-алле.

Василь Щербонос

http://onmckim.com.ua/news/2013-05-13-862

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини