Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 серпня, 22:50:39

Олександр Сич представив у Чернігові книгу "Український націоналізм: традиція і модерн"

14.05.2013   08:45Агенцiя

13 травня в культурно-мистецькому центрі "Інтермеццо" в Чернігові відбулася презентація книги народного історика Олександра Сича. Книгу "Український націоналізм: традиція і модерн" присвячено 120-річчю від Дня народження засновника і першого провідника ОУН полковника Євгена Коновальця.

Олександр Сич підкреслив: коли він укладав цю книжку, то найперше думав про друзів зі сходу України, бо її ідея народилася під час дискусій, які довелося вести в Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Луганську тощо. Саме вони і запропонували йому зібрати напрацьоване з теми "Націоналізм" в один збірник.

«Боротьба націоналізму та лібералізму – боротьба свого, рідного із глобалізацією. Націоналізм – це ідеологія, в серці якої стоїть добро власної нації. Адже головним у діях націоналіста має бути захист свого. Про це свідчать процеси в Україні та за її межами. Європа нині переживає ренесанс націоналізму. Укладаючи збірку, я намагався знайти відповідь на одне з питань, а саме – звільнити націоналізм від остракізму, якому його піддали комуністично-російський режим і ліберальна Європа.

У світі держав, як у світі людей, кожен виборює місце під сонцем. Саме тому Україна зараз відчуває удар із двох боків: інтернаціоналізм із боку більшевицько-комуністичної Росії і лібералізм із боку Європи. Ось чому я намагаюся спростувати ідею глобалізації, бо вона несе у собі ідею зникнення будь-яких національних рис», – поділився міркуваннями з присутніми Олександр Сич.

"Український націоналізм: традиція і модерн" – це збірка статей, доповідей, лекцій, рецензій та інтерв'ю, які опублікував автор упродовж останніх десяти років. Книга дає відповідь на те, що таке український націоналізм в історичній тяглості сьогодні та яким може бути в перспективі.

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: «Козак», бо прізвище Запорожець

Захисники Чернігова: «Козак», бо прізвище Запорожець 21:21

У перший день повномасштабної війни він забирає дружину з пологового будинку, після відразу збирається до війська.

У Сновській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція

У Сновській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 21:04

Сьогодні начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у селі Тур’я Корюківського району.

Чернігівська поліція розслідує обставини загибелі неповнолітнього на території школи

Чернігівська поліція розслідує обставини загибелі неповнолітнього на території школи 20:46

Сьогодні близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на території однієї з чернігівських шкіл виявили померлим неповнолітнього.

На Чернігівщині виявили схрон російських окупантів

На Чернігівщині виявили схрон російських окупантів 19:40

Під час спільного проведення контрдиверсійних заходів військовослужбовці Північного об’єднання Нацгвардії, Державної прикордонної служби та працівники Нацполіції виявили арсенал прихований російськими окупантами.

Чернігівські самбістки вибороли сім нагород на чемпіонаті України

Чернігівські самбістки вибороли сім нагород на чемпіонаті України 19:32

Чернігівські спортсменки вибороли сім нагород на чемпіонаті України серед чоловіків та жінок з боротьби самбо, що днями завершився у Києві.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини