Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 січня, 23:34:01

Врятовані ікони повернулися до фондів заповідника “Чернігів Стародавній”

26.11.2011   11:24Агенцiя

В Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” відбулася прес-конференція, на якій були представлені ікони ХІХ ст., реставровані в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Серед них: “Князь Михаїл і боярин Федір”, “Христос Вседержитель”, “Хрест – Розп’яття”, “Коронування Марії”, “Бог Отець”, “Жертвоприношення Авраама”, “Апостол Павло”, “Богоматір з немовлям”, “Св. Микола”.

Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” здійснив значну роботу по виявленню, пошуку, зберіганню та реставрації пам’яток сакрального мистецтва. Його фондові колекції почали формуватися з перших днів створення заповідника, з 1967 року.

Серед них і унікальна збірка ікон, що репрезентує іконописне малярство Чернігівщини ХVII-ХХ ст. Частина колекції потрапила до заповідника із закритих церков. Ікони пребували в аварійному стані: із значними втратами левкасу, паволоки і фарбового шару, пошкоджені шашелем, забруднені пташином послідом. Вони потребували негайної реставрації.
 
До життя їх повернули турботливі руки майстрів-реставраторів. З метою відтворення ікон заповідник співпрацює з провідними реставраційними установами, зокрема, з Національною академією образотворчого мистецтва та архітектури. На кафедрі техніки та реставрації творів мистецтва академії під керівництвом досвічених фахівців. реставруються ікони, виконані олійними та темперними фарбами на дерев’яній чи полотняній основах. Кафедру очолює доцент М.Ф.Титов, тут також працюють кандидати мистецтвознавства Ю.Коренюк, Т.Тимченко, кандидат хімічних наук М.Балакіна, кандидат фізико-математичних наук В.Волнєвич та інші спеціалісти.

В процесі реставрації ікон здійснювалася їх фотофіксація на різних ступенях реставрації, хіміко-біологічні дослідження, рентгенофлуоресцентні аналізи.

На сьогоднішній день в академії відреставровано більше 50-ти ікон з фондів заповідника. Врятовані ікони поповнили експозиції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

http://tour-cn.com.ua/news/vrjatovani_ikoni_povernulisja_do_fondiv_zapovidnika_chernigiv_starodavnij/2011-11-26-1544

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.