Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 липня, 20:04:08

Врятовані ікони повернулися до фондів заповідника “Чернігів Стародавній”

26.11.2011   11:24Агенцiя

В Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” відбулася прес-конференція, на якій були представлені ікони ХІХ ст., реставровані в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Серед них: “Князь Михаїл і боярин Федір”, “Христос Вседержитель”, “Хрест – Розп’яття”, “Коронування Марії”, “Бог Отець”, “Жертвоприношення Авраама”, “Апостол Павло”, “Богоматір з немовлям”, “Св. Микола”.

Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” здійснив значну роботу по виявленню, пошуку, зберіганню та реставрації пам’яток сакрального мистецтва. Його фондові колекції почали формуватися з перших днів створення заповідника, з 1967 року.

Серед них і унікальна збірка ікон, що репрезентує іконописне малярство Чернігівщини ХVII-ХХ ст. Частина колекції потрапила до заповідника із закритих церков. Ікони пребували в аварійному стані: із значними втратами левкасу, паволоки і фарбового шару, пошкоджені шашелем, забруднені пташином послідом. Вони потребували негайної реставрації.
 
До життя їх повернули турботливі руки майстрів-реставраторів. З метою відтворення ікон заповідник співпрацює з провідними реставраційними установами, зокрема, з Національною академією образотворчого мистецтва та архітектури. На кафедрі техніки та реставрації творів мистецтва академії під керівництвом досвічених фахівців. реставруються ікони, виконані олійними та темперними фарбами на дерев’яній чи полотняній основах. Кафедру очолює доцент М.Ф.Титов, тут також працюють кандидати мистецтвознавства Ю.Коренюк, Т.Тимченко, кандидат хімічних наук М.Балакіна, кандидат фізико-математичних наук В.Волнєвич та інші спеціалісти.

В процесі реставрації ікон здійснювалася їх фотофіксація на різних ступенях реставрації, хіміко-біологічні дослідження, рентгенофлуоресцентні аналізи.

На сьогоднішній день в академії відреставровано більше 50-ти ікон з фондів заповідника. Врятовані ікони поповнили експозиції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

http://tour-cn.com.ua/news/vrjatovani_ikoni_povernulisja_do_fondiv_zapovidnika_chernigiv_starodavnij/2011-11-26-1544

Останні новини Чернігівщини

Відбувся конкурс на посаду директора дитячого закладу оздоровлення та відпочинку

Відбувся конкурс на посаду директора дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "ДИВОСВІТ" 16:28

У обласній державній адміністрації відбувся заключний етап конкурсного відбору на посаду директора Позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «ДИВОСВІТ» Чернігівської обласної ради.

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 16:22

2 липня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Прилуках відкрито кімнату-експозицію Олега Кошового

У Прилуках відкрито кімнату-експозицію Олега Кошового 13:01

Карантин вносить свої обмеження в роботу кожного закладу, кожної організації, да і в життя кожної людини. Але не залежно ні від чого хочеться працювати і щось творити.

Витрати населення області. ДОВІДКА

Витрати населення області. ДОВІДКА 12:45

За підсумками проведеного вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, сукупні витрати одного домогосподарства в області у 2019 році становили в середньому 9996 грн на місяць, що на 9% більше, ніж у 2018 році.

Моніторингові дослідження якості води

Моніторингові дослідження якості води 12:39

За результатами досліджень мікробіологічні показники якості поверхневих водойм відповідають вимогам нормативних документів.