Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 лютого, 19:43:11

У Чернігівському драмтеатрі "Страсті за Гускою"

08.04.2013   10:00Агенцiя

Активне творче життя колективу Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка продовжується. 18-го квітня тут відбудеться чергова прем’єра – сатирична комедія на 2 дії «Страсті за Гускою» за п’єсою Миколи Куліша «Ось так загинув Гуска» у постановці режисера театру Тетяни Шумейко.

Тетяна Шумейко більше відома чернігівському глядачу як актриса. Вона прийшла до театру у 1992-му році на посаду артистки драми, закінчивши акторський факультет Харківського інституту мистецтв імені І. П. Котляревського. За час роботи на чернігівській сцені вона зіграла багато ролей, серед яких були такі, як Дідона – «Енеїда» І. Котляревського, Настьона – «Живи і пам’ятай» В. Распутіна, Наталія Іванівна – «Три сестри» А. Чехова, Лукія – «Мати-наймичка» Т. Г. Шевченка. У діючому репертуарі театру вона продовжує грати такі ролі, як Проня Прокопівна у музичній комедії «За двома зайцями» за п’єсою М. Старицького, Мотря у ще одній музичній комедії – «Кайдашева сім’я» за І. Нечуєм-Левицьким, Маріула – «Відьма» за творами Т. Г. Шевченка, Сюзанна – «Французька вечеря» Марка Камолетті та інші. Працюючи в театрі на посаді актриси, Тетяна Шумейко заочно навчалася на режисерському факультеті того ж Харківського інституту мистецтв, і у 2009-му році закінчила курс навчання, отримавши професію режисера-постановника.
 
Вистава «Страсті за Гускою» – це четверта робота режисера Тетяни Шумейко. Першою була постановка вистави «Вільні метелики» за п’єсою американського драматурга Л. Герша (дипломна робота, грудень 2009 року), потім були «Комедія про… сенс існування» за мотивами п’єси білоруського драматурга В. Рудова (грудень 2011 року) та комедія «Останній палко закоханий» Ніла Саймона (травень 2012 року), і ось тепер четверта – «Страсті за Гускою» за п’єсою класика української драматургії М. Куліша.

На ролі у виставі призначені артисти: Гуска – Валентин Корінь та Микола Мироненко, Секлета Семенівна – Олена Бондаренко та Любов Колесникова, Івдя – з. а.України Антоніна Баглій та Ольга Козунова, Устонька – Ольга Дущенко та Вікторія Пеняєва, Настонька – Олена Гончар та Діна Лобур, Пистонька – Олена Стаценко, Вікторія Велика та Ольга Турок, Христонька – Наталія Гнатенко та Марина Усічено-Джевага, Онисонька – Тетяна Сунгурова та Ірина Юсухно, Охтисонька – Ірина Лозовська та Наталія Рибенок, П’єр – Володимир Соловйов, Дмитро Обєдніков та Євген Бондар, Мух – Євген Бондар.

Мені залишається побажати акторам і виставі великого творчого успіху, а вам, дорогі наші глядачі, приємного перегляду і естетичної насолоди. Ласкаво запрошуємо на прем’єру вистави «Страсті за Гускою»!

Ольга Зеленська, театрознавець

Останні новини Чернігівщини

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом 16:41

Сьогодні на Чернігівщині перебуває делегація Представництва Європейського Союзу в Україні на чолі з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році 14:02

25 лютого відбулося чергове засідання Президії Федерація профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО). Одним з питань порядку денного був звіт голови Молодіжної ради ФПО (МР) Віталій Копиш про діяльність у минулому році.

Територіальні громади та їх генеральні плани

Територіальні громади та їх генеральні плани 13:56

Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад.

У пункті пропуску

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами 11:30

25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу 11:14

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін прокоментував стан готовності медичної галузі Чернігівщини до можливого поширення коронавірусу. За його словами, в області розроблено чіткий план з недопущення занесення та розповсюдження даного захворювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини