Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 вересня, 12:24:46

Гоголівські лауреати 2013-го

22.03.2013   08:09Агенцiя

Серед цьогорічних лауреатів Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя "Тріумф" - троє мешканців Придесення: декан філологічного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, письменник Олександр Забарний, директор Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана Ірина Ральченко та письменник і журналіст із Корюківки Віталій Божок.

Їх нагороджено за значний внесок в пропаганду української культури та літератури, а також власний творчий доробок. Зокрема, відзначено участь Ірини Ральченко в літературно-мистецьких проектах радіо "Новий Чернігів", художні твори й наукові дослідження Олександра Забарного та роман Віталія Божка "Меченый рейс". Лауреатом престижної нагороди став і наш земляк - письменник, головний редактор видавничого дому "Букрек" Микола Максимець, який нині живе в Чернівцях. Його відзначено за книгу прози "Таємниця гори діда Лева" та значну видавничу діяльність.

Також премію імені Миколи Гоголя "Тріумф" за 2013 рік отримали: всесвітньо відомий албанський письменник із Бельгії Єтон Келменді, класик сучасної удмуртської літератури Петро Захаров (Російська Федерація, Удмуртська республіка), відомий іранський поет зі Швеції Сограб Рагімі, талановита письменниця Віра Чорний-Мешкова (Республіка Македонія), знаний польський літератор і перекладач Войцех Пестка, а також українські письменники - Дмитро Чистяк (Київ), Віктор Лазарук (Луцьк), Микола Малахута (Київ) і громадський діяч із Волині Віктор Мозоль, відзначений за меценатську діяльність. 

Премію засновано у 1998 році за сприяння Національної спілки письменників України та міжнародних громадських організацій. Серед лауреатів минулих років - всесвітньо відомий науковець Іван Кошелівець, видатний меценат Петро Яцик, класик сучасної української літератури Оксана Забужко, Шевченківські лауреати (письменники і науковці): Василь Голобородько, Віра Вовк, Михайло Слабошпицький, Василь Слапчук, Дмитро Стус та інші знані люди з України, США, Канади, Росії, Австралії, Німеччини, Бельгії, Швеції, Словаччини, Бразилії, Польщі, Ізраїлю, Македонії, Латвії та Білорусі - письменники, науковці, меценати, журналісти, актори театру та кіно, музиканти, художники, працівники освіти і культури.

У 2013 році до Комітету з нагородження Міжнародною літературною премією імені Миколи Гоголя "Тріумф" увійшли: Сергій Дзюба - голова журі, письменник, президент ГО "Чернігівський інтелектуальний центр", голова Чернігівської міської організації Національної спілки журналістів України, почесний професор Луцького інституту розвитку людини Університету "Україна", Михайло Сидоржевський - голова Київської міської організації Національної спілки письменників України, головний редактор "Української літературної газети", Василь Голобородько - письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Петро Кралюк - письменник, доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету "Острозька академія" та Іван Корсак - письменник, шеф-редактор газети "Сім'я і Дім".


Сергій Дзюба
 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:47

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:29

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 18 вересня до 8:00 19 вересня 2019 року.

Роздрібна торгівля в Чернігівській області у І півріччі 2019 року. ДОВІДКА

Роздрібна торгівля в Чернігівській області у І півріччі 2019 року. ДОВІДКА 08:09

У І півріччі 2019 р. підприємства роздрібної торгівлі (юридичні особи) Чернігівщини реалізували населенню споживчих товарів на 6 млрд.грн, що на 4% більше порівняно з обсягами І півріччя 2018 р.

Чоловіка за вбивство на ґрунті ревнощів засуджено до 11 років позбавлення волі

Чоловіка за вбивство на ґрунті ревнощів засуджено до 11 років позбавлення волі 07:59

Вироком Чернігівського апеляційного суду від 16.09.2019 задоволено апеляційну скаргу першого заступника прокурора області Балєва Ю.О. на вирок Менського районного суду Чернігівської області у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Патрульні протягом ночі виявили двох чернігівців з імовірно забороненими речовинами

Патрульні протягом ночі виявили двох чернігівців з імовірно забороненими речовинами 07:47

Патрульні поліцейські щодоби попереджають, виявляють та припиняють правопорушення. Так, вночі, патрулюючи вулицями міста, інспектори виявили двох громадян із речовинами, схожими на наркотичні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини