Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 червня, 08:51:42

Розкидане каміння розкриває таємниці історії Чернігова”

20.02.2013   11:23Агенцiя

Днями фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” поповнилися новими цікавими експонатами – цеглинами з клеймами виробників, що датуються кінцем XIX – початком XX століть. Такі клейма зустрічають нам вперше. А тому є важливими артефактами в дослідженні історії цегельного виробництва в Чернігові.

Взагалі цегла є один з найбільш універсальних будівельних матеріалів усіх часів і народів, пройшовши випробування часом за дев’ять тисячоліть своєї історії. Але найціннішими цеглинами є ті, що помічені клеймами. Кожне клеймо несе з собою велику інформацію: прізвище власника цегельного заводу, або рік його будівництва, чи характеристики методів виробництва цегли тощо.

Поповнення колекції цегли, яка налічує 590 експонатів фонду архітектурно-будівельних деталей, двома новими експонатами стало можливим завдяки мешканцю Чернігова, колекціонеру сфрагістики Ємцю Олексію Михайловичу. Переглянувши колекцію цегли чернігівських заводів на виставці “Чернігів і чернігівці 100 років тому” він вирішив подарувати дві цеглини з унікальними клеймами з власної колекції для фондів заповідника.

За такий жест доброї волі заповідник “Чернігів стародавній” висловлює Олексію Михайловичу щиру подяку.

Як відомо, це вже не перший подарунок чернігівців. Минулого року фондові колекції заповідника поповнились настінним годинником у дерев’яному футлярі із різьбленим навершям, що був виготовлений у Німеччині в ХІХ ст відомим годинникарем Густавом Беккером. Сподіваємось, що добра традиція передавати старовинні предмети в музейні колекції стане почесною справою для нашого міста і дасть можливість зберегти перлини історії для наступних поколінь чернігівців.

Юрій Ярошенко, “Чернігів стародавній”

http://naiz1.pp.net.ua/news/rozkidane_kaminnja_rozkrivae_taemnici_istoriji_chernigova/2013-02-19-1488

Останні новини Чернігівщини

Служба судової охорони Чернігівщини привітала вихованців навчально-реабілітаційного центру з Днем захисту дітей 15:15

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Всі маленькі громадяни нашої країни також з нетерпінням чекають це тепле і радісне свято.

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування 15:13

Українські військовослужбовці та ветерани також розповіли, як держава може сприяти їхньому професійному розвитку.

Локації безпеки для Прилуцької громади

Локації безпеки для Прилуцької громади 15:06

23 укриття, що належать Прилуцькій міській раді, найближчим часом будуть оснащені необхідним для жителів обладнанням: портативними зарядними станціями, сонячними панелями, переносними ліхтарями, вогнегасниками, кулерами для води, медичними аптечками, а найбільше сховище отримає потужний генератор для безперебійної вентиляції повітря.

«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант 11:26

Визначено переможців 7-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав з 24 квітня по 07 травня 2023 року.

 Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»

Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» 11:24

ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проходитиме з 10 травня до 28 червня 2023 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини