Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 травня, 22:22:44

Презентація виставки “З історії адміністративно-територіального устрою Чернігово-Сіверщини”

20.02.2013   08:20

В чернігівському прес-клубі “Ділове слово” відбулася презентація серії плакатів “З історії адміністративно-територіального устрою Чернігово-Сіверщини: тисячоліття владних інституцій в регіоні”. Розроблена вона протягом 2012 р. Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів разом з громадською організацією “Сіверський інститут регіональних досліджень”.

Ідею підтримали облдержадміністрація та обласна рада. На прикладі землі, що свого часу становила одну з основ для виникнення України, укладачі в науково-популярній формі спробували відтворити минуле владних інституцій та зміни адміністративно-територіального устрою регіону від моменту виникнення Чернігово-Сіверщини до сьогодення, показали особисті долі регіональних керманичів.

Під час презентації директор Сіверського інституту, доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко розповів присутнім про історико-просвітницький напрям діяльності громадської організації, зокрема публікації з історії міст Чернігово-Сіверщини, збірники до науково-практичних конференцій, круглих столів, презентацій, що відбулись останнім часом. Щодо плакатів, Сергій Лепявко відзначив: “Такий засіб подачі інформації – один із найзручніших для зацікавлення громадян. Не всім до вподоби читати великі тексти, а на яскраві кольорові зображення та схеми як правило завжди звертають увагу”.

Розкриваючи ідею та основний зміст плакатів директор Центру Володимир Бойко охарактеризував їх як “нову спробу сприяння популяризації знань про наше минуле, один з можливих засобів подолання радянських міфів та ствердження традицій, що розвивалися на наших теренах природно, а не були привнесені силою. Чернігівщина від моря до моря – то не жарт, а кордони однієї з українських земель часів володарювання першого відомого літописного чернігівського князя Мстислава Володимировича. Сподіваємось, що у 2024 році Україна матиме нагоду відсвяткувати тисячоліття його появи на історичній арені як лідера Сіверщини. Він відкриває сузір’я імен, що в різні часи очолювали регіональну владу”.

Про підготовку плакатів, текстуальне, інформативне та візуальне наповнення, прогалини в джерелах та нові напрямки дослідницьких пошуків розповів спеціаліст Центру, кандидат історичних наук Дмитро Казіміров. “Робота на виставкою тривала близько року. Залучались матеріали з архівів, бібліотек та музеїв Києва Чернігова, інших міст області. Поряд з загальновідомими матеріалами, на плакатах поставлені фото та документи, що публікуються вперше”.

Також учасники презентації поділилися творчими планами щодо створення на основі плакатів фотоальбому та серії короткометражних фільмів з історії владних інституцій Чернігово-Сіверщини.

Останні новини Чернігівщини

Як пережили російську облогу чернігівські музеї? 10:35

Про те, як живуть музеї Чернігівщини рік після повномасштабного вторгнення — читайте у колонці Олі Носко для Суспільне Культура

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до  військової служби

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до військової служби 10:32

Під час проведення ревізії у Військовій частини А2995 за період з 01.01.2022 по 31.12.2022, встановлено низку порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів та інших порушень фінансової дисципліни на загальну суму понад 9 млн грн, а також неефективних управлінських рішень на суму майже 3 млн грн.

26 травня: Цей день в Україні і в світі

26 травня: Цей день в Україні і в світі 10:25

ДЕНЬ 457 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 457 RUSSIAN AGRESSION

На Новгород-Сіверщині браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 300 тис.грн 15:03

24 травня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Новгород-Сіверського району викрито два грубих порушення Правил рибальства.

Увага! Зміни: вулицю Любецьку перекриють до перетину з вулицею Широкою 14:45

Термін перекриття з 08:00 год 5 червня по 20:00 год. 1 жовтня 2023 року. Відповідне рішення погоджене на виконкомі Чернігівської міської ради сьогодні, 25 травня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини