Нумізматична виставка «Українська козацька держава на грошових знаках України»
16 березня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відбудеться відкриття нумізматичної виставки «Українська козацька держава на грошових знаках України», інформує "Чернігів стародавній"
Тут представлено пам’ятні, ювілейні, обігові і сувенірні монети, які карбувалися Національним банком України (НБУ), починаючи з 1990-х рр. Пам’ятні монети — грошові знаки особливого карбування, що випускають у на згадку про знакові події, на честь окремих осіб, їх присвячують різним явищам суспільного життя, природи тощо. Ювілейні монети карбуються з приводу святкування визначних дат, пов’язаних з історією України, видатних особистостей, подій.
У квітні 1994 року було прийнято спільну постанову Кабінету Міністрів України та НБУ щодо випуску пам’ятних монет, узгоджену з Національною академією наук України. Програма випуску українських пам’ятних монет має передусім культурний, пізнавальний і політичний характер, покликана унаочнити тисячолітній набуток історії та культури України. Усі монети відзначаються досконалим дизайном, розроблені фаховими художниками Монетного двору НБУ. Найсучасніші технології карбування й відповідно висока якість і художня вартість українських пам’ятних монет дозволяють їм претендувати на гідне місце на світовому нумізматичному ринку.
На виставці представлені три основні серії монет: «Герої козацької доби», «Відродження української держави» та «Гетьманські столиці», які тематично охоплюють історію Української козацької держави − Війська Запорізького. Мінішедеври в металі викарбовано в пам’ять про визначні історичні, політичні події часів Української козацької держави, а також на честь видатних гетьманів, славетних козацьких ватажків, які вже давно стали для українців символами свободи, сміливості та звитяги.
У вітринах, зокрема, експонуються перші пам’ятні монети із зображенням Богдана Хмельницького (видані до грошової реформи 1996 року). В колекції також монети, присвячені визначним битвам: Хотинській (1621 р.) та Конотопській (1659 р.).
На виставці представлено ювілейні монети до 20-річчя Незалежності України із зображенням Богдана Хмельницького, а також із портретами українських гетьманів, викарбованих на замовлення Польщі в Британії. Загалом ця цікава виставка вперше експонується в Чернігові.
Нумізматична експозиція вже розпочала роботу на початку березня і буде працювати протягом двох місяців, для бажаючих передбачена екскурсія по виставці.
Останні новини Чернігівщини
«Канікули від війни 2025»: подорож дітей прикордонних громад Чернігівщини до Німеччини. 09:57
Діти з прикордонних регіонів Чернігівської області у червні 2025 року отримали можливість двотижневого дозвілля у Федеративній Республіці Німеччині.
Юніори з Чернігівщини вибороли 8 медалей на чемпіонаті України з легкої атлетики в Кропивницькому 17:58
З 20 до 21 червня у Кропивницькому відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів.
«Знай і люби свій край»: як пройшла виставка-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва 17:35
Щороку Чернігівський обласний Палац дітей та юнацтва підсумовує творчу працю гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, організовуючи обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».
Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив майже 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 17:23
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
У Чернігові поліцейські перекрили канал розповсюдження психотропних речовин 16:11
Поліцейські встановили, що мешканець Чернігова налагодив систематичний збут уроздріб особливо небезпечної психотропної речовини (амфетамін).