"Євромайдан у регіонах: Чернігів". Онлайн-дискусія
Національний музей Революції Гідності не втрачає активності попри карантин. Відновлюємо онлайн-зустрічі з учасниками Революції Гідності у регіонах. Так, уже відбулися розмови з активістами з Дніпра, Донецька, Житомира, Запоріжжя, Києва, Криму, Луганська, Одеси, Харкова та Хмельницького.
Місто Чернігів, або ж Че, як його лагідно називають місцеві, драматичне тим, що поруч проходить кордон із Росією, тож вплив країни-агресора там значно відчутніший, ніж деінде.
На початку війни з того напрямку також очікували нападу. Однак агресія не обмежується збройним вторгненням. Культурну війну РФ веде давно, і протестувати в Чернігові було певним чином складніше, аніж у Києві чи Львові.
Майдан у Чернігові забороняли рішенням окружного адміністративного суду, для знесення наметів і конфіскації звукової апаратури стягували чи не всі силові структури області. І це при досить скромній кількості протестувальників.
Про свій досвід протестів у непростому регіоні розкажуть наші гості:
- Олександр Ясенчук, волонтер, координатор Чернігівської обласної Самооборони Майдану
- Ольга Палькова-Свірчевська, координаторка Громадського сектору Євромайдану в Чернігові
- Юрій Конопля, активіст, котрому на момент початку Революції було лише 15, однак школяр активно волонтерив на Майдані в Чернігові;
- Світлана Здор, волонтерка, координаторка Євромайдану в Чернігові, наразі голова чернігівського підрозділу ГО "Об’єднання добровольців"
Модерує зустріч – учасниця Громадського сектору Євромайдану, співробітниця Національного музею Революції Гідності Ольга Сало.
https://www.facebook.com/maidanmuseum.org/
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).