Круглий стіл "Михайло Горбачов – постать на тлі історії: локальної та глобальної"
2 березня виповниться 90 років Михайлу Горбачову, ініціатору Перебудови, останньому Генеральному секретарю КПРС, першому й останньому Президенту СРСР, лавреату Нобелівської премії миру.
За ініціативи газети «День» і її головного редактора Лариси Івшиної, за підтримки місцевої ради й участі «Сіверського інституту регіональних досліджень» у селищі Куликівка відбудеться круглий стіл «Михайло Горбачов – постать на тлі історії: локальної та глобальної».
Історики, краєзнавці, працівники сфери культури, громадські діячі, журналісти зустрінуться з Ларисою Івшиною та чернігівськими істориками. Під час заходу буде представлена книга «День вдячності», у якій вміщені матеріали зокрема і про постать Михайла Горбачова.
У 2019 році «День» поставив перед собою нове «надзавдання» — у своїй книзі відновити історичну справедливість і подякувати тим постатям, які свого часу простягнули руку допомоги Україні.
Авторка ідеї книги Лариса Івшина пригадує:
«Коли обговорювали канву книги і думали про те, кому українці повинні подякувати, то з Росії ми взяли трьох політичних, громадських діячів: Андрій Сахаров, Валерія Новодворська й Михайло Горбачов. Ще Левко Лук’яненко казав, що українці повинні дякувати Рейгану й Горбачову, бо вони дали нам великий шанс. Звісно, сьогодні багато хто може говорити, що позиція Горбачова щодо Криму останніми роками була іншою... Ми все це прекрасно розуміємо, але не через Горбачова Росія загарбала Крим. Тож ми цінуємо той шанс, який нам дали, а як ми його використали — це вже інше питання».
«Так сталося, що Чернігівщина чи не найбільше пов'язана з родиною Горбачових. У Куликівці народився батько Раїси – Максим Титаренко, десь недалеко – мала батьківщина батька матері Михайла, а може, й самої мами – Марії Гопкало... Саме вона сформувала в сина ментальність українського селянина. В умовах радянської Кубані це ніяк не вплинуло на його політичне самовизначення — Горбачов завжди визначав та визначає себе як росіянина. Але ж є цінності, зрештою, стереотипи дій, що залишаються з людиною протягом усього життя. Саме тому Горбачова не сприймають у Росії — для країни, де досі в масовій свідомості домінує захоплення імперією, він небажана постать. Інша річ Україна», — розповідає директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук, автор статті з «Дня вдячності» Володимир Бойко.
Саме тому організована зустріч відбувається на Чернігівщині. І саме тому Лариса Івшина пропонує назвати іменем експрезидента СРСР політичну бібліотеку, а в Чернігові — створити вулицю або сквер імені Михайла й Раїси Горбачових. І, можливо, це стане також ще одним імпульсом для обговорення на загальнонаціональному рівні впливу ініційованих цією постаттю процесів на новітню історію України. Особливо це актуально на тлі відзначення 30-річчя відтворення незалежності України.
Місце і початок: 2 березня, Куликівка Чернігівської області, центральна бібліотека (вул. Партизанська, 6) о 15:00.
Останні новини Чернігівщини
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.
Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32
Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.