Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 11:20:04

Акція "Квітни, а не хворій: Україна без туберкульозу"

23.03.2018   12:00Агенцiя

23 березня (п’ятниця), з 12:00 до 14:00 перед будівлею Чернігівської міської лікарні № 1 пройде акція «Квітни,  а не хворій: Україна без туберкульозу», яка присвячена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.
Активісти Благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА» та волонтери роздадуть перехожим символічні інформаційні листівки, які є закликом піклуватись про власне здоров’я та вчасно проходити обстеження та зможуть за потреби проконсультуватись зі спеціалістами, які працюють в галузі подолання епідемії туберкульозу у Чернігівській області.
Спікери заходу:
Мойсеєнко Анжела, Голова Правління «БО Чернігівська МЕРЕЖА»: «Україна входить до 27 країн з найбільшим тягарем мультирезистентного туберкульозу, тим не менше ми зробили значні кроки у боротьбі з туберкульозом. Вперше в країні за участю Мережі Людей, які живуть з ВІЛ реалізовуються комплексні програми лікування, так звана амбулаторна модель, в центрі якої – інтереси пацієнта. Пацієнт не буде відірваний від соціального життя та роботи, знизиться рівень стигми та дискримінації. Держава у 2017 році повністю профінансувала закупівлю препаратів для лікування туберкульозу».
Ходимчук Павло, регіональний лідер ТБ-спільноти: «Важливо вчасно звернути увагу на симптоми захворювання (слабкість, кашель понад 2 тижні, підвищення температури без видимої причини і т.д.) та пройти флюрографічне обстеження. Високий рівень стигми у суспільстві часто заважає людині звернутись за допомогою. Амбулаторний етап лікування безпечний для оточуючих, адже пацієнт переводиться до нього вже коли припинились бактеріовиділення».

Кожного дня у всьому світі близько 30 тисяч людей отримують діагноз «туберкульоз» та 4,5 тисячі помирають. Зараз в Україні на лікуванні перебувають більше 35 тис. пацієнтів з туберкульозом, з них з хіміорезистентним туберкульозом близько 8 тисяч. Вартість лікування туберкульозу – від 1000 грн. до 58000 грн. за курс.

Контактна інформація: Ярошенко Тетяна, менеджер зі зв’язків з громадськістю БО «Чернігівська МЕРЕЖА», 0631398694

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:45

23 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

У Чернігові створені дві патронатні родини

У Чернігові створені дві патронатні родини 10:34

Чернігівці, які відчувають внутрішню потребу і спроможність стати патронатними батьками-вихователями для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть запропонувати свої кандидатури та реалізуватися в такій діяльності. Про це розповіла заступниця начальника міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Людмила Мазур.

Раїса Піскун - бронзова призерка Чемпіонату Європи-2020 з боксу серед молоді

Раїса Піскун - бронзова призерка Чемпіонату Європи-2020 з боксу серед молоді 10:24

Збірна України завоювала на чемпіонаті Європи 2020 з боксу серед молоді 15 нагород. 3 золоті, 5 срібних і 7 бронзових медалей.

На Чернігівщині розгорнуто 1237 ліжко-місць для госпіталізації хворих на COVID-19

На Чернігівщині розгорнуто 1237 ліжко-місць для госпіталізації хворих на COVID-19 10:09

З них 42,4% забезпечені подачею кисню - на 196 ліжок йде централізована подача, крім того, в розпорядженні лікарень є 319 кисневих концентраторів.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:42

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини