Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 03:07:52

Акція "Квітни, а не хворій: Україна без туберкульозу"

23.03.2018   12:00Агенцiя

23 березня (п’ятниця), з 12:00 до 14:00 перед будівлею Чернігівської міської лікарні № 1 пройде акція «Квітни,  а не хворій: Україна без туберкульозу», яка присвячена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.
Активісти Благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА» та волонтери роздадуть перехожим символічні інформаційні листівки, які є закликом піклуватись про власне здоров’я та вчасно проходити обстеження та зможуть за потреби проконсультуватись зі спеціалістами, які працюють в галузі подолання епідемії туберкульозу у Чернігівській області.
Спікери заходу:
Мойсеєнко Анжела, Голова Правління «БО Чернігівська МЕРЕЖА»: «Україна входить до 27 країн з найбільшим тягарем мультирезистентного туберкульозу, тим не менше ми зробили значні кроки у боротьбі з туберкульозом. Вперше в країні за участю Мережі Людей, які живуть з ВІЛ реалізовуються комплексні програми лікування, так звана амбулаторна модель, в центрі якої – інтереси пацієнта. Пацієнт не буде відірваний від соціального життя та роботи, знизиться рівень стигми та дискримінації. Держава у 2017 році повністю профінансувала закупівлю препаратів для лікування туберкульозу».
Ходимчук Павло, регіональний лідер ТБ-спільноти: «Важливо вчасно звернути увагу на симптоми захворювання (слабкість, кашель понад 2 тижні, підвищення температури без видимої причини і т.д.) та пройти флюрографічне обстеження. Високий рівень стигми у суспільстві часто заважає людині звернутись за допомогою. Амбулаторний етап лікування безпечний для оточуючих, адже пацієнт переводиться до нього вже коли припинились бактеріовиділення».

Кожного дня у всьому світі близько 30 тисяч людей отримують діагноз «туберкульоз» та 4,5 тисячі помирають. Зараз в Україні на лікуванні перебувають більше 35 тис. пацієнтів з туберкульозом, з них з хіміорезистентним туберкульозом близько 8 тисяч. Вартість лікування туберкульозу – від 1000 грн. до 58000 грн. за курс.

Контактна інформація: Ярошенко Тетяна, менеджер зі зв’язків з громадськістю БО «Чернігівська МЕРЕЖА», 0631398694

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.