Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 січня, 20:27:36

Презентація книги: Роман Бжеський: прелюдія поступу (вістниківський доробок 1924 – 1934 років)

04.07.2016   15:00Агенцiя

У лютому 2016 р. в Чернігові з`явилася вулиця Романа Бжеського. Але досі його ім`я цього нашого земляка – громадського діяча, дослідника, публіциста, активного діяча Української революції 1917–1921 рр. – залишається мало відомим для чернігівців. Відтепер із частиною його творчого доробку може ознайомитися кожен бажаючий – днями у видавництві «Темпора» вийшла збірка його робіт під загальною назвою «Прелюдія поступу». Упорядники – чернігівські історики Тамара Демченко та Володимир Бойко.

«Роман Бжеський, як видно навіть з прізвища, був поляком за походженням – і належав до тих, яких без решти всмоктала українська стихія. Він став не лише українським націоналістом, але, в багатьох відношеннях, націоналістом й ідеологом націоналізму дуже радикального донцовського, а деколи навіть більше як донцовського типу», – так написав  про нього сучаcний український Ярослав Дашкевич.

Перша презентація видання відбудеться 4 липня в приміщенні  культурно-мистецького центру «Інтермеццо», що розташований за адресою вул. Шевченка, 9. Початок – 15.00. Нещодавно в книгарні за сприяння мережі «Вільні Люди» та Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обладержадміністрації розгорнуто музейну експозицію «Молодь у Революції», де відображено й революційний шлях Романа Бжеського.

Про книгу та автора її праць розповідатимуть упорядники і директор видаництва «Темпора» Юлія Олійник. Також очікується участь народного депутату України, голови підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Андрія Левуса. Запрошуються науковці, громадськість, журналісти, всі, небайдужі до порушеної тематики.

Останні новини Чернігівщини

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса 13:50

Місто Чернігів зацікавлене у тому, щоби до ремонту будівлі колишнього кінотеатру Щорса (нині це Чернігівський обласний молодіжний центр) приступили вже в 2020 році, а не відтерміновували мінімум на один рік. Про це говорилося на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 21 січня.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:39

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи 13:09

Селяни з наближених до станції Крути сіл погрожують акціями протестів, першу з яких вони запланували провести під час урочистих заходів, що відбудуться 29-го січня.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури 12:51

18 січня відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури. Шістдесят дев’ять юних філологів, знавців російської мови області зібралися у колегіумі № 11 аби продемонструвати свої знання.

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю 12:38

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів 20 січня нараду зі своїми заступниками Андрієм Подорваном та Олександром Савченком з приводу впровадження електронного обліку деревини у лісогосподарських підприємствах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини