Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 серпня, 12:17:14

Презентація книги: Роман Бжеський: прелюдія поступу (вістниківський доробок 1924 – 1934 років)

04.07.2016   15:00Агенцiя

У лютому 2016 р. в Чернігові з`явилася вулиця Романа Бжеського. Але досі його ім`я цього нашого земляка – громадського діяча, дослідника, публіциста, активного діяча Української революції 1917–1921 рр. – залишається мало відомим для чернігівців. Відтепер із частиною його творчого доробку може ознайомитися кожен бажаючий – днями у видавництві «Темпора» вийшла збірка його робіт під загальною назвою «Прелюдія поступу». Упорядники – чернігівські історики Тамара Демченко та Володимир Бойко.

«Роман Бжеський, як видно навіть з прізвища, був поляком за походженням – і належав до тих, яких без решти всмоктала українська стихія. Він став не лише українським націоналістом, але, в багатьох відношеннях, націоналістом й ідеологом націоналізму дуже радикального донцовського, а деколи навіть більше як донцовського типу», – так написав  про нього сучаcний український Ярослав Дашкевич.

Перша презентація видання відбудеться 4 липня в приміщенні  культурно-мистецького центру «Інтермеццо», що розташований за адресою вул. Шевченка, 9. Початок – 15.00. Нещодавно в книгарні за сприяння мережі «Вільні Люди» та Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обладержадміністрації розгорнуто музейну експозицію «Молодь у Революції», де відображено й революційний шлях Романа Бжеського.

Про книгу та автора її праць розповідатимуть упорядники і директор видаництва «Темпора» Юлія Олійник. Також очікується участь народного депутату України, голови підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Андрія Левуса. Запрошуються науковці, громадськість, журналісти, всі, небайдужі до порушеної тематики.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський рибоохоронний патруль утилізував понад 4 км сіток

Чернігівський рибоохоронний патруль утилізував понад 4 км сіток 12:11

Третього серпня 2020 року Чернігівським рибоохоронним патрулем знищено 235 од. заборонених знарядь лову: 144 од. сіток зяберних (одностінних), 76 од. сіток поріжних, 11 од. сіток «ятір», 4 од. сіток «рамка». Загальна довжина утилізованих сітних знарядь лову склала 4 738 метрів.

Ніжин: відбулось засідання чергової 76 сесії

Ніжин: відбулось засідання чергової 76 сесії 11:58

3 серпня відбулось пленарне засідання чергової 76 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Анатолія Лінника, в якій взяли участь 27 депутатів.

Чернігівська школа №1 тепер тепліша та енергоощадна

Чернігівська школа №1 тепер тепліша та енергоощадна 11:44

Освітні заклади Чернігова наразі активно готують до старту нового навчального року. Зокрема, будівлю спеціалізованої загальноосвітньої школи №1 з поглибленим вивченням іноземних мов (пр.Миру, 40) завершують термомодернізовувати.

Вшанували пам'ять жертв геноциду ромів

Вшанували пам'ять жертв геноциду ромів 11:30

2 серпня у Чернігові в урочищі Подусівка відбувся меморіальний захід з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв геноциду ромів. У ньому взяли участь директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко та представники ромської громади області.

Вперше на Чернігівщині провели національно-патріотичний форум “Сіверська Брама”

Вперше на Чернігівщині провели національно-патріотичний форум “Сіверська Брама” 11:24

З 29 по 31 липня у Седневі на базі позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Дивосвіт” відбувся національно-патріотичний форум “Сіверська брама”.