Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 16 вересня, 14:15:13

Відкриття експозиції професіонального іконопису та презентація збірника наукових праць "Чернігівські старожитності"

17.07.2015   12:00Агенцiя

17 липня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" (у Колегіумі, на Валу) буде представлена експозиція високохудожніх зразків професіонального іконопису ХVII-ХІХ ст.
Для шанувальників історії, археології, архітектури та краєзнавців буде презентований збірник наукових праць "Чернігівські старожитності" (випуск 2 (5). Видання підготовлене за матеріалами Міжнародної наукової конференції, приуроченої до 890-річчя першої писемної згадки про Борисоглібський собор у Чернігові.

Понад 900 старовинних ікон зберігається у Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній". Це своєрідний музей чернігівської ікони.
Нещодавно у Колегіумі була презентовано виставка Богородичних ікон, а цього разу - експозиція професіонального іконопису. Вона представлена іконами кінця ХVII - початку ХVIII ст. з Успенського собору м. Новгорода-Сіверського та іконостасу собору Різдва Богородиці другої половини ХVIII ст. в Козельці, а також іконами з інших міст і сіл Чернігівщини.
Найбільш ранні - ікони кінця ХVII - початку ХVIII ст. - з Успенського собору м. Новгорода-Cіверського: "Покров Богоматері", "Антоній і Феодосій Печерські", а також ікони - "Св. Володимир", "Трійця Старозавітна", "Василій Великий, Іоан Златоуст, Григорій Богослов", - у збережених майстерно вирізьблених золочених шатах, виконаних у стилі українського бароко. Вони свідчать про високий художній рівень професіонального іконопису та декоративно-ужиткового мистецтва України часів гетьманства Івана Мазепи.
Зберігаючи традиції іконопису України в зображенні святих на золотому, орнаментованому рослинними мотивами, тлі, майстер-іконописець вводить в ікону елементи реалістичного зображення краєвиду, архітектури. Хреститель Русі - великий київський князь Володимир - зображений на тлі київського краєвиду з обрисами монастирів на схилах Дніпра. На іконі з образами Антонія і Феодосія Печерських змальований, хоч і узагальнено, Успенський собор Києво-Печерської лаври часу написання ікони (кінець ХVII - початку ХVIII cт.), до наступних перебудов.
Шедевром мистецтва бароко світового значення є "Покров Богоматері" кінця ХVII - початку ХVIII ст., де в інтер'єрі українського храму на тлі ретельно виписаного твореним золотом високого різьбленого іконостасу зображені під покровом і захистом Богородиці представники світської і духовної влади, народу.
На виставці експонується і унікальна ікона Троїцько-Іллінської Богоматері ХVІІІ ст. Кілька років тому її врятувала аспірантка Академії мистецтв з Києва Тетяна Мершавець. Старовинна ікона на металі була з численними пошкодженнями та втратами. Проте, пані Тетяна відважно взялася за відтворення пам'ятки і зромила неможливе - нині реставрована ікона експонується в заповіднику "Чернігів стародавній".

Запрошуємо чернігівців та гостей оглянути цю цікаву експозицію, ознайомитися з професіональним іконописом нашого старовинного краю.

Джерело: "Чернігів стародавній".

Останні новини Чернігівщини

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок п’ятої сесії Чернігівської міськради сьомого скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок п’ятої сесії Чернігівської міськради сьомого скликання 13:04

Засідання Погоджувальної ради перед сорок п’ятою сесією Чернігівської міської ради сьомого скликання відбулося в Чернігівській міській раді 16 вересня.

Чергове навчання для працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей

Чергове навчання для працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей 12:17

Службою у справах дітей Чернігівської ОДА проведенно семінар-тренінг «Сучасні практики соціально-психологічної реабілітації дітей у закладах соціального захисту» для керівників, вихователів та психологів центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:43

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Відбувся масштабний інноваційний форум для вчителів. ВІДЕО 11:22

14 вересня, в Чернігові вже вдруге відбувся всеукраїнський інноваційний освітній форум «Grani. Місія вчителя сучасності. Vol.2020».

Втретє відбувся Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки

Втретє відбувся Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки 10:49

15 вересня на Співочому Полі у Березні Менського району, на батьківщині знаменитого українського композитора, хорового диригента і педагога, втретє відбулося музичне свято, що носить його ім’я, - Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини