Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 листопада, 14:59:47

"Чернігів європейський. Повертаємо історичну пам'ять та справедливість"

04.06.2015   14:00Агенцiя

"Чернігів європейський. Повертаємо історичну пам'ять та справедливість" - так зветься збірка, яка щойно побачила світ під егідою обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка.

Її мета - допомогти суспільству і владі в декомунізації Чернігова, як древнього українського міста, значно загидженого комуністичними назвами та іншими топонімічними позначками. Скажімо, хіба можна порівняти назви вулиць - Єлицька чи Бєлінського? Воскресенська чи Мурінсона? Громадська чи Борисенка? У першому випадку - історія, у другому - російсько- комуністичні наліпки, що до історії відношення мають, як її викривлення.

Збірка побачила світ завдяки підтримці молодіжної громадської організації «Центр прогресивної молоді «АПЕЛЬСИН» та обласної організації Народного Руху України
за результатами конкурсу ваучерів з організаційної підтримки ОГС за сприяння ІСАР «ЄДНАННЯ» за фінансування Уряду Швеції.

У книзі подані праці Володимира В'ятровича "Куди веде вулиця Леніна? Розмова про майбутнє країни", Сергія Горобця "Десовєтизація Алеї героїв у Чернігові: як комунориги
захищають більшовицьких «ідолів», Василя Чепурного "Чи допоможе перейменування вулиць краще жити?", Сергія Чернякова "Чи повернеться стародавній Чернігів до історичних назв?", Сергія Соломахи "Чернігів на шляху відновлення історичної пам’яті та
справедливості". Останній виступив і упорядником збірки.

У ній також подані правові підстави перейменування вулиць, пропозиції щодо включення науковців, фахівців та представників громадськості до складу робочої групи з розробки концепції розвитку культурно-історичного середовища Чернігова, перелік вулиць, що мають бути перейменовані.

Представлення збірки пройде у четвер, 4 червня, в приміщенні обласного товариства "Просвіта" (як це не дивно, але адреса - вулиця терориста Воровського, 10).

Початок о 14 годині.

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". ФОТОрепортаж 13:10

У середу, 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок на Чернігівщині стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику 12:38

13 листопада на будинку №7 по вулиці Родімцева міста Чернігів, відкрили меморіальну дошку підпільнику часів Другої Світової війни Олександру Дмитровичу Михайленку.

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА 12:28

У січні–вересні 2020 р. обсяг капітальних інвестицій підприємств та організацій Чернігівщини становив 3638 млн.грн. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.

Кабмін виділив 60 мільйонів на забезпечення киснем лікарень Чернігівщини

Кабмін виділив 60 мільйонів на забезпечення киснем лікарень Чернігівщини 12:21

Кабінет Міністрів прийняв рішення про перерозподіл субвенції для забезпечення киснем медичних установ в Чернігівській області.