Відкриття виставки "Весняні барви скла і гобеленів"
17 квітня о 15-00 в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галгана відбудеться відкриття виставки "Весняні барви скла і гобеленів", на якій представлені авторські роботи мистців, які працювали на Київському заводі художнього скла: Асі Зельдич, Олега Гущина, Світлани Голембовської, Івана Аполлонова, Альберта Балабіна, Володимира Геншке, Володимир Затинайко, Таміли Московки, Сусанни Сміян, Христини Жилінскайте; та Львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці: Франца Черняка, Богдана Валька, Петра Думича, Романа Жука та Івана Чабана. Виставку доповнюють гобелени роботи Людмили Жоголь, Лесі Майданець, Ганни Вершиніної, котрі як і скло виражають авторський задум через кольорове рішення та несуть образи живої природи.
Твори виконані переважно гутним способом. Гутне скло – вироби, виготовлені безпосередньо біля скловарної печі ручною працею майстра. Гутне скловиробництво вже кілька тисячоліть є найголовнішою технологією виготовлення скла і дає можливість використовувати специфічні його властивості: пластичність, піддатливість видуванню й іншим прийомам формування. Кожен виріб, створений у гуті, індивідуальний і неповторний. Гутне скло наділене кольором, прозорістю, чарівною здатністю передавати переломлення, гру світла.
Роботи датуються 1980-ми – 2014 роками та знаходяться в колекції нашого музею.
Останні новини Чернігівщини
Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14
Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.
Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33
Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.
Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12
Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».
У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28
Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.