Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 20:32:04

Виставка доробку родини Паньків "З любов’ю до рідного краю" в Чернігівському музеї

19.09.2014   15:00Агенцiя

19  вересня 2014 р. о 15-00 в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Горького, 6) відбудеться виставка творчої родини Паньків  «З любов’ю до рідного краю».

На Чернігівщині різьба по дереву існує з давніх часів і має багаті традиції. Нею прикрашали предмети побуту, знаряддя праці, житлові і громадські споруди. На сьогоднішній день різьба по дереву, поряд з іншими видами прикладного мистецтва, відіграє переважно естетичну роль і займає достойне місце як в інтер’єрі приміщень, так і на виставках. Сучасні майстри, віддаючи  данину традиціям, шукають нові пластичні і композиційні рішення.

Творчість народного різьбяра по дереву Миколи Леонідовича Панька стала відомою завдяки експонуванню його робіт ще за радянських часів на обласних, республіканських та всесоюзних виставках. Відбулося кілька персональних виставок робіт майстра у Чернігові, Києві, Чорнобилі, Зоряному містечку (Росія), Крамфорс (Швеція).
 У 1984 році Миколі Паньку присвоєна кваліфікація народного майстра декоративно-прикладного мистецтва, у 1987 р. - почесне звання заслуженого майстра народної творчості УРСР, у  1988 році Микола Панько стає членом Спілки художників СРСР.

Серед творів Миколи Леонідовича переважають ужиткові речі: меблі та кухонне приладдя, баклаги і ковші, оправи для люстерок, дитячі іграшки. Проте різьбяр розширює діапазон своєї творчості, сміливо експериментує та шукає нові форми та виражальні засоби.
Активно залучаються до творчого процесу і члени сім’ї Миколи Леонідовича. Його дружина, Лариса Борисівна, досягла значних успіхів у народній вишивці в традиціях Чернігівщині, донька Світлана Єрнік займається вишивкою і розписом, син Володимир пробує себе в різьбі, невістка вишиває бісером ікони.
Зараз майстер перебуває у розквіті творчих сил. Його працелюбність, прагнення до самовдосконалення і активний творчий пошук є запорукою створення самобутніх художніх творів і в майбутньому.

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.