Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 12:10:23

Виставка доробку родини Паньків "З любов’ю до рідного краю" в Чернігівському музеї

19.09.2014   15:00Агенцiя

19  вересня 2014 р. о 15-00 в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Горького, 6) відбудеться виставка творчої родини Паньків  «З любов’ю до рідного краю».

На Чернігівщині різьба по дереву існує з давніх часів і має багаті традиції. Нею прикрашали предмети побуту, знаряддя праці, житлові і громадські споруди. На сьогоднішній день різьба по дереву, поряд з іншими видами прикладного мистецтва, відіграє переважно естетичну роль і займає достойне місце як в інтер’єрі приміщень, так і на виставках. Сучасні майстри, віддаючи  данину традиціям, шукають нові пластичні і композиційні рішення.

Творчість народного різьбяра по дереву Миколи Леонідовича Панька стала відомою завдяки експонуванню його робіт ще за радянських часів на обласних, республіканських та всесоюзних виставках. Відбулося кілька персональних виставок робіт майстра у Чернігові, Києві, Чорнобилі, Зоряному містечку (Росія), Крамфорс (Швеція).
 У 1984 році Миколі Паньку присвоєна кваліфікація народного майстра декоративно-прикладного мистецтва, у 1987 р. - почесне звання заслуженого майстра народної творчості УРСР, у  1988 році Микола Панько стає членом Спілки художників СРСР.

Серед творів Миколи Леонідовича переважають ужиткові речі: меблі та кухонне приладдя, баклаги і ковші, оправи для люстерок, дитячі іграшки. Проте різьбяр розширює діапазон своєї творчості, сміливо експериментує та шукає нові форми та виражальні засоби.
Активно залучаються до творчого процесу і члени сім’ї Миколи Леонідовича. Його дружина, Лариса Борисівна, досягла значних успіхів у народній вишивці в традиціях Чернігівщині, донька Світлана Єрнік займається вишивкою і розписом, син Володимир пробує себе в різьбі, невістка вишиває бісером ікони.
Зараз майстер перебуває у розквіті творчих сил. Його працелюбність, прагнення до самовдосконалення і активний творчий пошук є запорукою створення самобутніх художніх творів і в майбутньому.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».