В Чернігові презентують соціальну ініціативу "Відкриті двері материнства"
Ще півстоліття тому репродуктивні технології здавалися чимось фантастичним. Завдяки відкриттю британського ембріолога Роберта Едвардса перша людина «з пробірки» народилася 1978 року у Великобританії — Луїза Браун. Спочатку світ дещо упереджено ставився до штучного запліднення. Тільки 2010-го Едвардса нагородили Нобелівською премією за розробку технології ЕКЗ. На той час на планеті нараховували 4 мільйони дітей, народжених завдяки цій унікальній методиці.
Рекордсменом з інтенсивності застосування ЕКЗ є Ізраїль, де на 1 мільйон жителів припадає 3400 циклів запліднення на рік (їх оплачує держава). В Ісландії, Франції, Данії кількість «екстракорпоральних малюків» становить 3-4% від кількості немовлят. В Україні перша дитина після ЕКЗ народилася 1991 року. І з того часу допоміжні репродуктивні технології почали стрімко розвиватися. У нас працюють більш ніж 36 клінік, що займаються проблемами безпліддя.
15 квітня представники однієї з них зустрінуться з чернігівськими журналістами,
аби представити свою соціальну ініціативу «Відкриті двері материнства».
Презентація проекту відбудеться наступного вівторка, 15 квітня 2014 року, о 11:50 за адресою: готель «Придеснянський» (вул. Шевченка, 99а).
Питання для обговорення:
• безпліддя: актуальність проблеми та причини;
• коли необхідно звернутися до спеціаліста;
• безпліддя та вік: час має значення;
• сучасні можливості діагностики та лікування безпліддя;
• ефективність та безпечність допоміжних репродуктивних технологій;
• презентація соціальної програми «Відкриті двері материнства».
Спікери:
• Наталія Данкович – доктор медичних наук, професор, акушер-гінеколог, репродуктолог;
• Лариса Ковалевська — лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог;
• Юлія Кочет — акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики.
Для участі в цьому заході просимо завчасно акредитуватися.
Контакти: Вікторія Сидорова, 066-304-89-87
Останні новини Чернігівщини
Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 17:47
За підрахунками служби зайнятості, з початку року (січень-травень)статус безробітного мали 8 тисяч мешканців області.
Начальник поліції Чернігівщини Володимир Тимошко відзначив за самовіддану і професійну службу вибухотехніків 15:40
Сталева витримка, зосередженість, виважені дії і відповідальність за життя кожного, хто поруч – це щоденна служба вибухотехніків поліції Чернігівської області.
Ще 100 дітей із Чернігівщини поїхали на відпочинок у межах проєкту «Карпатська зміна» 15:18
13 червня в табір до Чернівецької області вирушила ще сотня школярів із Чернігівщини.
Простір для життя і відновлення: громади Чернігівщини навчалися планувати розвиток територій з урахуванням сучасних викликів 14:34
Другий етап регіональних експрес-навчань, організованих в межах діяльності Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, відбувся сьогодні у Чернігові.
Уряд ініціював додаткову фінансову підтримку для прифронтових регіонів 14:11
Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко й керівник Офісу Президента України Кирило Буданов провели нараду щодо підтримки прифронтових територій. У ній узяли участь представники уряду, Офісу Президента, депутати Верховної Ради та начальники обласних військових адміністрацій.