Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 листопада, 23:20:51

Комедія "Старший син"

07.04.2014   19:00Агенцiя

Олександр Вампілов
Старший син, комедія на дві дії
 
Декілька слів про автора п'єси

Творчий шлях іркутського драматурга Олександра Вампілова трагічно обірвавсь наприкінці літа 1972 року: письменник потонув в озері Байкал напередодні свого тридцятип'ятиріччя.
Драматургічна та літературна спадщина, яку залишив Вампілов, небагата: чотири багатоактні п'єси ("Прощание в июне", "Старший сын", "Утиная охота", "Прошлым летом в Чулимске"), три одноактні та невелика збірка оповідань. До цього ще треба додати чорновий, напевно, варіант двох картин комедії, закінчити котру Вампілову завадила смерть. Разом з тим не можна сказати, що Вампілов встиг мало і його шлях драматурга тільки починався.
Принаймні, зрозуміло, можливі всілякі здогадки - як склалося б творче життя Вампілова в майбутнєму, які п'єси він міг би ще створити, цінність цих "прогнозів" незначна в порівнянні з тим, що створено драматургом, в порівнянні з його п'єсами, сповненими високого комізму, легкого смутку та щирого живого людського почуття.
Коли думаєш про вампіловських героїв, згадуєш чудові слова Чехова: "Современные драматурги начиняют свои пьесы исключительно ангелами, подлецами и шутами - пойди-ка поищи сии элементы по всей России. Я хотел оригинальничать: не вывел ни одного злодея, ни одного ангела... никого не обвинил, никого не оправдал".
Також і в п'єсах Вампілова не було ні янголів, ні злодіїв, а тільки живі люди. Автор залишає глядачу самому виправдати або звинуватити сценічних героїв.
Він залишає це право нам з Вами.

Дійові особи та виконавці:
САРАФАНОВ - арт. Олександр МАКСЯКОВ
БУСИГІН - арт. Олександр ЩУКІН
СІЛЬВА - арт. Євгеній СИДОРЕНКО
НІНА - арт. Руслана ОСТАПКО
МАКАРСЬКА - арт. Інна АТРОЩЕНКО
ВАСЄНЬКА - Ігор КУЦЕНКО
КУДІМОВ - студ. Микола БІЧУК
СУСІДКА - арт.Юлія МАТРОСОВА

Постановка - Геннадія КАСЬЯНОВА
Сценографія - Олексія РОДІОНОВА
Музичне оформлення - Юрія КРАВЧУКА
 
Прем'єра 16 листопада 1988 року
Вистава дається російською мовою
Тривалість вистави 2 год.

Дата проведення: 07.04.2014, початок о 19.00

Місце проведення: Чернігівський молодіжний театр
14000, Україна, м. Чернігів, вул. Родімцева, 4
тел. (+38 0462) 77-49-53, 77-89-48;
e-mail: mt.ch@ukr.net

Останні новини Чернігівщини

Тепло сердець та черговий транш гуманітарної допомоги: на Чернігівщину завітали французькі волонтери 13:22

Днями до Чернігова прибула сорок друга двадцятитонна фура з гуманітарною допомогою, зібраною волонтерами із дружньої Франції.

Понад 3 мільйони гривень — на підтримку сімей з новонародженими у Чернігові 12:51

Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини буде надана ще 105 чернігівкам, які зареєстровані у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат — 3 135 000 гривень.

Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у вбивстві співмешканця 12:20

Поліцейські встановили, що між співмешканцями виник конфлікт під час спільного вживання алкогольних напоїв. У ході сварки 36-річна жінка ножем завдала потерпілому удар у груди, від якого чоловік помер на місті події.

У Чернігові створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб 11:49

10 листопада 2025 року виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб та затвердження Положення про неї.

Підбито проміжні підсумки реалізації Стратегії з безбар'єрності: Чернігівщина – у трійці лідерів 11:08

Наприкінці минулого тижня Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела у Бородянці виїзне засідання Ради безбар’єрності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини