Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 квітня, 02:36:36

“Чернігів стародавній” в гостях у відомого актора і відкриває таємниці архівних документів…

28.02.2013   14:30Агенцiя

28 лютого о 14.30 у Борисоглібському соборі (на Валу) наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” представлять унікальні документи та фотоматеріали, а також розкажуть про зустріч із відомим російським актором Альбертом Філозовим (головний герой фільму “Допінг для ангелів).
У 1990 році на телеекрани вийшов фільм “Допінг для ангелів”. Хоча ця кінострічка і не здобула великої популярності, але для чернігівців вона стала цікава тим, що у ній можна побачити історичні комплекси та архітектурні об’єкти нашого міста. Зокрема, це стародавній Вал, Спасо-Преображенський собор, Єлецький монастир та Антонієві печери.
Збираючи інформацію про зйомки цього фільму в 1989 році у Чернігові, наукові співробітники заповідника відвідали Музей Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка. Тут дослідники ознайомилися з деякими документами зйомок фільму “Допінг для ангелів”.
Відвідали науковці заповідника і столицю Російської Федерації – Москву, де зустрілися з народним артистом Росії Альбертом Філозовим.

У січні 2013 року керівники ВАТ “Чернігівреставрація” передали Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” унікальні документи та фотоматеріали.
Зокрема, це плани благоустрою монастирів, проектно-кошторисна документація на ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятках архітектури та історії, генплани розвитку історичних міст, фотоальбоми та ін. Датування документів: 1950–2000 рр. “Географія” матеріалів: Чернігів (Троїцький і Єлецький монастирі, Спасо-Преображенський собор, Будинок губернатора, Катерининська церква), Седнів, Ніжин, Прилуки, Полтава (Лубенський монастир), Козелець, Суми, Харків, Дніпропетровськ, Сокиринці, Донецьк (Святогорський монастир) та ін.
Ці документи та фотографії є неоціненним скарбом для дослідників старожитностей, а також архітекторів – для проведення ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 520 нових випадків COVID-19

Виявлено 520 нових випадків COVID-19 21:18

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 22 квітня в області зафіксовано 520 нових випадків COVID-19.

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка 15:12

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури 20.04.2021 із направленням обвинувального акту до суду завершено досудове розслідування стосовно 2-х мешканців Прилуцького району, які спільно за попередньою змовою групою осіб таємно викрали чуже майно.

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій 15:03

21 квітня голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко обговорила з представниками обласної Ради Церков та релігійних організацій, правоохоронними органами концепцію відзначення Вербної Неділі, Великодня та проведення поминальних днів в області в умовах карантинних обмежень.

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва 14:55

Фахівцями Державної екологічної інспекції у Чернігівській області під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства виявлено незаконну рубку дерев дуба звичайного у лісових насадженнях Красилівського лісництва державного підприємства «Чернігівське лісове господарство».

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 12:11

22 квітня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Олександра Кодоли.