Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 12:09:27

Виставка “Академія мистецтв: на шляху до 100-річчя”

08.02.2013   14:00Агенцiя

У двох виставкових залах Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” (у приміщенні Колегіуму на Валу) 8 лютого о 14.00 відкривається унікальна експозиція творів викладачів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури – провідного вітчизняного вищого навчального закладу в галузі художньої та архітектурної освіти, що має академічний напрямок, а також альма-матер більшості українських художників і теоретиків мистецтва. Виставка присвячена 100-річному ювілею академії, заснованої 18 грудня 1917 року.
В експозиції представлено понад 55 творів викладачів національної академії – роботи відомих українських художників (в основному професорів і викладачів академії майже за весь час її існування) і кращі зразки академічного живопису з 1920-х років до нашого часу.
До експозиції увійшли твори на релігійну тематику та класичний іконопис викладачів академії, створені протягом останніх 20 років. Представлені живописні полотна заявили про високий сучасний рівень майстерності, досвід педагогів і перші здобутки студентів.
У творах викладачів академії інтерпретуються кращі традиції школи вітчизняного релігійного мистецтва, відчувається святість, притаманна українському народу.
Ви маєте змогу побачити все різноманіття сучасного сакрального образотворчого мистецтва, глибше зрозуміти минуле і переосмислити його в майбутньому. Таким чином, на прикладі, в основному, дипломних робіт вихованців майстерні монументального живопису і храмової культури професора Миколи Стороженка відвідувачі ознайомляться із зразками сучасного сакрального образотворчого мистецтва.
Поряд із класичним іконописом та композиціями на історико-релігійну тематику в експозиції представлені і твори в жанрі пейзажу та натюрморту.
Презентують виставку 8 лютого у Чернігові ректор академії, професор, Президент Національної академії мистецтв України, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Андрій Чебикін, а також проректор з наукової роботи, доцент, кандидат мистецтвознавства Остап Ковальчук. Планується приїзд і професора Олександра Федорука. Доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч культури Польщі Олександр Костянтинович Федорук виховав 12 кандидатів мистецтвознавства.

“Чернігів стародавній”

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:32

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 11 листопада до 8:00 12 листопада 2019 року.

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем 09:16

Продовжуємо впроваджувати сучасні підходи у безпеці дорожнього руху. Цьогоріч на автошляхах державного значення Чернігівської області буде встановлено одинадцять демпферних систем - амортизаційних пристроїв, що слугують для мінімізації наслідків ДТП та збереження життя людей.

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел 09:02

В Україні встановлено 70 МВт біогазових установок (47 МВт працюють на агровідходах, 23 МВт – на сміттєзвалищах). Про це повідомили в Держенергоефективності.

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців 08:53

Служба зайнятості готується до масового вивільнення працівників райдержадміністрацій та інших органів влади, аби завчасно допомогти таким людям спланувати подальшу кар’єру і уникнути безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини